Inspirace ze zahraničí

Frankofonní dobrovolnictví

Publikováno 19. 3. 2024 | Andrea Skopkova

Dvacátý březen je mezinárodním dnem frankofonie, tedy svátkem věnovaným francouzskému jazyku a lidem, kteří jím hovoří. Patříte k nim taky? V tom případě by vás mohl inspirovat dobrovolnický program realizovaný přímo Mezinárodní organizací frankofonie (Organisation internationale de la francophonie, OIF).

Frankofonní dobrovolnictví

Francouzsko-německý volontariát

Publikováno 8. 2. 2024 | Andrea Skopkova

Francouzsko-německý volontariát je iniciativou propagující přeshraniční spolupráci sousedních států, jejichž kultura se i přes geografickou blízkost v lecčems liší.

Francouzsko-německý volontariát

Service-learning

Publikováno 12. 9. 2022 | Andrea Skopkova

Service-learning (učení službou, učení pomocí druhým) je praktický model výuky, který kombinuje aplikování znalostí a plnění potřeb místní komunity. 

Service-learning

Víte, co je SPF?

Publikováno 6. 6. 2022 | Andrea Skopkova

SPF není jen zkratka ochranného faktoru, je to také označení jedné z nejvýznamnějších dobrovolnických organizací v Evropě.

Víte, co je SPF?

Dobrovolnictví v Bruselu

Publikováno 29. 10. 2020 | Andrea Skopkova

Přestože se pozornost veřejnosti upíná především na vývoj epidemie způsobené novým koronavirem (COVID-19), není od věci si připomenout, jak funguje dobrovolnictví v ostatních částech Evropy – částečně i koronaviru (a koronavirům) navzdory. Dnešní příspěvek je věnován Belgii, a to se zaměřením na organizaci městského dobrovolnictví v hlavním městě Evropské unie – v Bruselu.

Dobrovolnictví v Bruselu