Příběhy dobrovolníků

Dobrovolnictví může být tím nejlepším kořením života pro ty, kteří to potřebují

Publikováno 30. 10. 2023 | Dobrovolnik.cz

Jakub se narodil s dětskou mozkovou obrnou (kvadruparézou). Je trvale upoután na vozík a neobejde se bez pomoci druhých. I když je Kuba díky svému postižení většinou doma, tak je velmi aktivní a společenský.  Rád si zajde do kina, na koncert, do divadla či na setkání s přáteli.  Tento „pocit svobody“, jak sám říká, však může zažívat jenom s pomocí jiných.

Dobrovolnictví může být tím nejlepším kořením života pro ty, kteří to potřebují

Zkušenost s dobrovolnictvím doporučuju každému, zvláště mladým lidem

Publikováno 8. 10. 2023 | holaskat@gmail.com

Německý dobrovolník Gerrit strávil jeden rok v Dobrovolnickém centru Ústí nad Labem (dále DCUL). Když loni přijel, pověděl mi své první dojmy, byl plný očekávání a natěšený na nové zkušenosti, které měly brzy přijít (článek si můžete přečíst zde). Dnes už je zase zpátky v Německu. Před svým odjezdem mi ale stihl odpovědět na pár otázek a podělit se o to, co mu dobrovolnická mise na severu Čech dala.  

Zkušenost s dobrovolnictvím doporučuju každému, zvláště mladým lidem

Ohlédnutí za dobrovolnickou zkušeností

Publikováno 26. 9. 2023 | Gabriela Medwell

Známe z vlastní zkušenosti, jak k nám určité zkušenosti přicházejí až s odstupem času. Jak si uvědomujeme, co a jak bylo pro nás přínosné, až v reflexi uplynulého času. A tak jsme se ohlédli za zkušeností italské dobrovolnice Almy, o které jsme zde již psali. Jak ona vnímá svou přelomovou zkušenost s odstupem tří let? Pojďme se začíst.

Ohlédnutí za dobrovolnickou zkušeností

Dobrovolnictví v Keni: Je dôležité ísť na veci postupne

Publikováno 23. 7. 2023 | Tereza Cimburková

Martina Hlisnikovská má za sebou čerstvý zážitek z dobrovolnictví v Keni. Strávila zde čtvrt roku a přínosné to bylo nejen pro místní, ale i pro ni osobně. Jak to tak u dobrovolnictví bývá. Nebyla to snadná zkušenost, ale rozhodně nelituje. Jsem ráda, že souhlasila s rozhovorem o této zajímavé a nezapomenutelné dobrovolnické aktivitě.

Dobrovolnictví v Keni: Je dôležité ísť na veci postupne

Všichni dobrovolně na dvorku

Publikováno 22. 5. 2023 | Tereza Cimburková

Není nad to, když se do dobrovolnictví zapojí celá rodina. Někdo chodí společně sbírat odpadky do lesa. Někdo s rodinnou kapelou zahraje obyvatelům v domově seniorů. My jsme se rozhodli společně rozšířit kulturní povědomí občanů o jedné polozapomenuté české osobnosti.

Všichni dobrovolně na dvorku

Příběh dobrovolníka Petra ze Studia Hrdinů

Publikováno 27. 3. 2023 | Dobrovolnik.cz

Dnes 27. 3. je světový den divadla. A i divadlo nabízí mnoho možností pro dobrovolníky! Koordinátorka dobrovolníků ze Studia Hrdinů nám poskytla krásný příběh dobrovolníka Petra, který u nich působí již od r. 2018!

Příběh dobrovolníka Petra ze Studia Hrdinů

Příběh dobrovolnice Liubov

Publikováno 20. 3. 2023 | Dobrovolnik.cz

Ráda bych Vám představila příbeh dobrovolnice paní Liubov z našeho Dobrovolnického centra INSTAND. Je to mladá žena z Ukrajiny, která je naší dobrovolnicí už téměř tři roky. Původně přijela do České republiky jako doprovod svého manžela, který u nás našel práci a rozhodli se zde spolu usadit.

Příběh dobrovolnice Liubov

Dobrovolníci loví umenie

Publikováno 9. 2. 2023 | Tereza Cimburková

ARTHUNT je jedinečný projekt zdieľania umenia. Rozhovor o dobrovolnické činnosti v něm mi poskytl Viktor Pásztor. Celý článek poskytujeme v originálním česko-slovenském znění. Krásně se to hodí jako potvrzení, že ani třicet let po rozdělení republiky si nejsme cizí. V umění a dobrovolnictví určitě ne. 

Dobrovolníci loví umenie

Z policistky dobrovolnicí v mateřském centru pro ukrajinské děti

Publikováno 20. 12. 2022 | holaskat@gmail.com

Mateřské centrum Slunéčko vzniklo už na počátku migrační vlny po vypuknutí války na Ukrajině, a to v dubnu 2022. Nápad se zrodil v liberecké firmě Webasto, která začala ukrajinské maminky zaměstnávat a chtěla zajistit i dalším ukrajinským matkám zázemí pro jejich předškolní děti. Firma Webasto tedy oslovila libereckou ADRU a společně v prostorách kostela svatého Vincence z Pauly zřídily centrum pro ukrajinské předškolní děti.   

 Z policistky dobrovolnicí v mateřském centru pro ukrajinské děti

Největší inspirací je život sám

Publikováno 12. 12. 2022 | Tereza Cimburková

Každý rok se před Vánoci účastním charitativních online aukcí. Je to aktivita přínosná na všechny strany. Já si vyberu dárky pro mé blízké a peníze za ně pomohou někomu potřebnému. Navíc se tam také schází senzační lidi. A jedním z těch letošních objevených je pro mě paní Janka Horáčková. Prvotně mě bavily její brože a během povídání jsem zjistila, že skvělé nejsou jen ty, ale i ona sama.

Největší inspirací je život sám

Stránky