Příběhy dobrovolníků

Všichni dobrovolně na dvorku

Publikováno 22. 5. 2023 | Tereza Cimburková

Není nad to, když se do dobrovolnictví zapojí celá rodina. Někdo chodí společně sbírat odpadky do lesa. Někdo s rodinnou kapelou zahraje obyvatelům v domově seniorů. My jsme se rozhodli společně rozšířit kulturní povědomí občanů o jedné polozapomenuté české osobnosti.

Všichni dobrovolně na dvorku

Příběh dobrovolníka Petra ze Studia Hrdinů

Publikováno 27. 3. 2023 | Dobrovolnik.cz

Dnes 27. 3. je světový den divadla. A i divadlo nabízí mnoho možností pro dobrovolníky! Koordinátorka dobrovolníků ze Studia Hrdinů nám poskytla krásný příběh dobrovolníka Petra, který u nich působí již od r. 2018!

Příběh dobrovolníka Petra ze Studia Hrdinů

Příběh dobrovolnice Liubov

Publikováno 20. 3. 2023 | Dobrovolnik.cz

Ráda bych Vám představila příbeh dobrovolnice paní Liubov z našeho Dobrovolnického centra INSTAND. Je to mladá žena z Ukrajiny, která je naší dobrovolnicí už téměř tři roky. Původně přijela do České republiky jako doprovod svého manžela, který u nás našel práci a rozhodli se zde spolu usadit.

Příběh dobrovolnice Liubov

Dobrovolníci loví umenie

Publikováno 9. 2. 2023 | Tereza Cimburková

ARTHUNT je jedinečný projekt zdieľania umenia. Rozhovor o dobrovolnické činnosti v něm mi poskytl Viktor Pásztor. Celý článek poskytujeme v originálním česko-slovenském znění. Krásně se to hodí jako potvrzení, že ani třicet let po rozdělení republiky si nejsme cizí. V umění a dobrovolnictví určitě ne. 

Dobrovolníci loví umenie

Z policistky dobrovolnicí v mateřském centru pro ukrajinské děti

Publikováno 20. 12. 2022 | holaskat@gmail.com

Mateřské centrum Slunéčko vzniklo už na počátku migrační vlny po vypuknutí války na Ukrajině, a to v dubnu 2022. Nápad se zrodil v liberecké firmě Webasto, která začala ukrajinské maminky zaměstnávat a chtěla zajistit i dalším ukrajinským matkám zázemí pro jejich předškolní děti. Firma Webasto tedy oslovila libereckou ADRU a společně v prostorách kostela svatého Vincence z Pauly zřídily centrum pro ukrajinské předškolní děti.   

 Z policistky dobrovolnicí v mateřském centru pro ukrajinské děti

Největší inspirací je život sám

Publikováno 12. 12. 2022 | Tereza Cimburková

Každý rok se před Vánoci účastním charitativních online aukcí. Je to aktivita přínosná na všechny strany. Já si vyberu dárky pro mé blízké a peníze za ně pomohou někomu potřebnému. Navíc se tam také schází senzační lidi. A jedním z těch letošních objevených je pro mě paní Janka Horáčková. Prvotně mě bavily její brože a během povídání jsem zjistila, že skvělé nejsou jen ty, ale i ona sama.

Největší inspirací je život sám

Odolnější než my

Publikováno 2. 12. 2022 | Tereza Cimburková

Mezinárodní den osob se zdravotním postižením si připomínáme každoročně 3. prosince již od roku 1981. Tato oblast je ideální i pro dobrovolníky, proto jsem jednoho z nich v rámci tohoto dne oslovila k popovídání. Paní Dita má za sebou různé dobrovolnické zkušenosti, nyní působí v sociálním podniku, kde je podporou právě pro zaměstnance se zdravotním postižením. 

Odolnější než my

Workcamp v českém městě uprostřed Brazílie

Publikováno 23. 10. 2022 | Monika Urbášková

Již 14 let funguje spolupráce české neziskové organizace INEX – Sdružení dobrovolných aktivit a brazilské obce Bataypora, kdy sem na krátkodobé dobrovolnické workcampy pravidelně přijíždí čeští nadšenci. Tento rok se takto do Bataypory dostala i dobrovolnice Anna Sochorová. „Díky workcampu jsem se podívala do míst, kam bych jinak nikdy nejela, udělala si přátele na druhé straně oceánu a poznala českou kulturu v jiném prostředí,“ říká Anna.

Workcamp v českém městě uprostřed Brazílie

Cítila jsem, že potřebuji změnu.

Publikováno 16. 8. 2022 | Monika Urbášková

Dobrovolničíme po evropsku! „Chtěla jsem změnu a pauzu před případným dalším studiem. Dobrovolnictví mi nebylo cizí a lákala mě možnost odjet na jih, k moři. Nejen tyhle důvody vedly k tomu, že jsem se rozhodla stát se dobrovolnicí,“ představuje svoji zkušenost Lucie, která se skrze INEX rozhodl zapojit do programu Evropský sbor solidarity (European Solidarity Corps, ESC) a vyjela dobrovolničit do Řecka.

Cítila jsem, že potřebuji změnu.

Dobrovolně i o prázdninách

Publikováno 1. 8. 2022 | Tereza Cimburková

Zatímco děti se na prázdninové nicnedělání těší, obyvatelé domovů seniorů se vzdělávají a trénují mozek s nadšením i v letních měsících. Ti v Unhošti dostali v poslední školní den Diplom, ale na jejich vlastní žádost moje každotýdenní dobrovolnické a dobrovolné tréninky paměti pokračují bez prázdninové pauzy.

Dobrovolně i o prázdninách

Stránky