Příběhy dobrovolníků

Ostravská ADRA hledá nové dobrovolníky na pomoc Ukrajině!

Publikováno 22. 5. 2022 | Dobrovolnik.cz

Jednou z těch, která už téměř tři měsíce pomáhá ukrajinským uprchlíkům přímo v terénu je i Barbora Čechová. K dobrovolnictví ji přivedla právě válka na Ukrajině a pomáhat chce i nadále. Nechte se inspirovat jejím příběhem a přidejte se k dobrovolníkům ADRA i vy. Vaši pomoc v těchto dnech opravdu moc potřebují.

Ostravská ADRA hledá nové dobrovolníky na pomoc Ukrajině!

KDYŽ SE STANE TOUHA POMÁHAT DRUHÝM ŽIVOTNÍM KRÉDEM

Publikováno 2. 5. 2022 | Dobrovolnik.cz

Dobrovolnice Renáta stihla za 21 let svého života udělat pro dobro jiných možná více než kdokoliv z nás za celý život. Ona sama však skromně tvrdí, že na cestě dobrovolnictví je teprve na začátku. 

KDYŽ SE STANE TOUHA POMÁHAT DRUHÝM ŽIVOTNÍM KRÉDEM

….a čas letí…. Aneb jak se žije Almě rok po dobrovolnickém projektu?

Publikováno 18. 4. 2022 | Gabriela Medwell

Minulý rok nebyl pouze plný pandemických výzev, ale i výzev jiného charakteru. Třeba těch spojených s dobrovolnictvím. Italka Alma prožila svůj 12ti měsíční projekt Evropského sboru solidarity uprostřed výjimečného celosvětového dění. A ani po skončení projektu ještě nebylo pandemii konec. Jak se Almě daří dnes? Co jí dobrovolnická zkušenost dala a co naopak vzala? Pojďme se společně dozvědět…

….a čas letí…. Aneb jak se žije Almě rok po dobrovolnickém projektu?

A co děti?

Publikováno 28. 3. 2022 | Tereza Cimburková

Před měsícem se naplnily vnitřní obavy každého dospělého. Strach z nedaleké války se stal realitou. My dospělí jsme z toho vynervovaní. A co teprve děti. Jak to vnímá jedno z nich? Ač není přímo dotčené, dotýká se jí to dost. A přes počáteční běs se rozhodla jen tak nesedět. 

A co děti?

Proč dělám dobrovolníka v hospicové čajovně

Publikováno 24. 1. 2022 | Dobrovolnik.cz
Jednou za měsíc naskočím na autobus, dojedu do centra Liberce, vyběhnu kopec, projdu vrátky a pak se za mnou zaklapnou dveře Hospice sv. Zdislavy. Celé odpoledne obsluhuji v čajovně. 
Proč dělám dobrovolníka v hospicové čajovně

P.P.K.: „Nebuďme lhostejní!“

Publikováno 5. 1. 2022 | Tereza Cimburková

Věnuje se dobrovolnictví už delší dobu, ač to ani za dobrovolnictví vlastně nepovažuje. Přitom si chodí povídat se seniory, poskytuje pomoc tomu, kdo to v jejím okolí potřebuje, zapojuje se do krátkodobých i dlouhodobých bohulibých aktivit. Do toho píše knihy, což ji přivedlo… kam jinam, než zase k dobročinnosti. Protože taková prostě je: Pavla Pavlíčková Kovaříková.

P.P.K.: „Nebuďme lhostejní!“

Co mi dal workcamp?

Publikováno 27. 12. 2021 | Monika Urbášková

Návštěvníci INEXího Instagramu a webových stránek měli během letošní sezóny možnost sledovat hned několik workcampů z první ruky, kdy skupina dobrovolníků a dobrovolnic dostala volný prostor podělit se o své dobrovolnické zkušenosti a zreflektovat, co jim to dalo do budoucího života.

Co mi dal workcamp?

INEXí podcast aneb nechejte se inspirovat k dobrovolnictví!

Publikováno 13. 12. 2021 | Monika Urbášková

Možnost zaposlouchat se do tónu hlasu a slyšet emoce … Podcasty nabízejí skvělou možnost, jak sdílet informace z první ruky a se zachováním autenticity. INEX proto na podzim spustil sérii DOBRO.CAST, která posluchačům skrze zkušenosti dobrovolníků přibližuje svět českého i mezinárodního dobrovolnictví.

INEXí podcast aneb nechejte se inspirovat k dobrovolnictví!

Naděje pro Tebe

Publikováno 6. 12. 2021 | Tereza Cimburková

Aukce jsou napínavé, o to víc, když jde nejen o velmi zajímavou, ale dokonce o dobročinnou záležitost. Chtěli byste třeba na prohlídku pražské Zoo přímo s panem ředitelem? Zdaleka nejen to dokáže splnit dobročinná organizace Naděje pro Tebe

Naděje pro Tebe

Kudy někdy vedou cesty

Publikováno 26. 10. 2021 | Tereza Cimburková

Život přináší zajímavé zkušenosti, vede nás často nečekanými cestami, potkáváme různé lidi s různými příběhy. Za vyprávění rozhodně patří ten, který žije Dagmar Francová. Pomáhá lidem jak v práci, tak v soukromí. A k tomu má doma čtyři děti.

Kudy někdy vedou cesty

Stránky