Dobrovolnické glosy a komentáře

Odpovědnost v dobrovolnictví

Publikováno 3. 1. 2024 | Gabriela Medwell

Odpovědnost hraje klíčovou roli v oblasti dobrovolnictví, kde jednotlivci sjednocují své síly, dovednosti a čas k podpoře a posilování komunitních iniciativ. Tento článek se zaměřuje na význam odpovědnosti v kontextu dobrovolnické práce, zdůrazňuje, jakým způsobem dobrovolníci přispívají k pozitivním změnám ve společnosti a jak se mohou aktivně podílet na udržitelném rozvoji komunit.

Odpovědnost v dobrovolnictví

Jak zpříjemnit osamělým vánoční čas?

Publikováno 13. 12. 2023 | Andrea Skopkova

Pro většinu z nás jsou Vánoce obdobím setkávání a společného trávení času. Jak nabídnout pomoc těm, kteří tuto možnost nemají? 

Jak zpříjemnit osamělým vánoční čas?

Střípky z historie dobrovolnictví

Publikováno 15. 3. 2023 | Gabriela Medwell

Málokdo asi nezná slovo dobrovolnictví a alespoň jednou v životě nebyl v pozicici dobrovolníka. Jaká je ale historie této bohulibé činnosti? Pojďme alespoň trošku historii dobrovolnictví prozkoumat.

Střípky z historie dobrovolnictví

Motýly nechytej, ale zaznamenej!

Publikováno 8. 3. 2023 | Andrea Skopkova

O možnostech zapojit se do monitorování ptačí populace jsme již psali, víte ale, že podobně můžete pomoci i sledováním jiných okřídlených tvorů?

Motýly nechytej, ale zaznamenej!

Zásady kybernetické bezpečnosti (nejen) pro neziskové organizace

Publikováno 1. 2. 2023 | Andrea Skopkova

Jako většina organizací, také ty neziskové často využívají informační technologie. Ty představují velkou pomoc, ale skýtají i některá rizika, o nichž je radno vědět.

Zásady kybernetické bezpečnosti (nejen) pro neziskové organizace

DofE – cena vévody z Edinburghu

Publikováno 16. 11. 2022 | Gabriela Medwell

„Vždycky jsi chtěl dělat něco smysluplného, ale nikdy jsi nenašel motivaci?“ Tak zní ústřední slogan celoevropsky rozšířené Duke of Edinburgh Award, neboli Ceny vévody z Edinburghu. A o čem tato aktivita je? A jak se týká dobrovolnictví? Zeptali jsme se jejích koordinátorů na školách. Pojďme se tedy s cenou blíže seznámit.

DofE – cena vévody z Edinburghu

Letem světem uplynulým létem

Publikováno 6. 9. 2022 | Gabriela Medwell

Konec léta přináší spoustu práce nejen školákům, učitelům a jejich rodičům, ale i mnohým dalších, kteří se práci s dětmi a mládeží věnují, i když to třeba není až tak viditelné. My se dnes ohlédneme zpět do horkých letních měsíců a zavzpomínáme.  

Letem světem uplynulým létem

Tanec, tanec a zase tanec!

Publikováno 28. 4. 2022 | Dobrovolnik.cz

Dnes, 29. 4., je mezinárodní den tance. Tanec je krásným uměním a i proto si zaslouží mít svůj mezinárodní den. Pojďte se ale na něj podívat i z jiného úhlu pohledu a to z toho léčebného…

Tanec, tanec a zase tanec!

Google search „volunteering in Europe“

Publikováno 21. 2. 2022 | Gabriela Medwell

Ven by ani psa nevyhnal a na knížku zrovna nemám tu správnou náladu. Co tedy s načatým večerem? Kam bych se, alespoň virtuálně, mohla vydat? Které části lidského světa prozkoumat? Však to možná také znáte. Zkusím štěstí s google search. A kde ono štěstí budu hledat? No přeci ve vodách dobrovolnictví. A tak jestli máte chuť, pojďte se mnou nahlédnout, co internet skrývá pod pojmem „volunteering in Europe“.

Google search „volunteering in Europe“

Radost z darování

Publikováno 27. 11. 2021 | Tereza Cimburková

Advent je ideální čas na to dělat radost druhým. Někdy stačí málo, hlavně u těch, kteří to vlastně ani tolik nečekají nebo na to nejsou zvyklí. Co takhle tedy potěšit obyvatele domovů seniorů, děti z dětských domovů, maminky v azylových domech nebo pěstounské rodiny? Ať už individuálně nebo v rámci některé z pořádaných akcí. 

Radost z darování

Stránky