Dobrovolnické glosy a komentáře

Tanec, tanec a zase tanec!

Publikováno 28. 4. 2022 | Dobrovolnik.cz

Dnes, 29. 4., je mezinárodní den tance. Tanec je krásným uměním a i proto si zaslouží mít svůj mezinárodní den. Pojďte se ale na něj podívat i z jiného úhlu pohledu a to z toho léčebného…

Tanec, tanec a zase tanec!

Google search „volunteering in Europe“

Publikováno 21. 2. 2022 | Gabriela Medwell

Ven by ani psa nevyhnal a na knížku zrovna nemám tu správnou náladu. Co tedy s načatým večerem? Kam bych se, alespoň virtuálně, mohla vydat? Které části lidského světa prozkoumat? Však to možná také znáte. Zkusím štěstí s google search. A kde ono štěstí budu hledat? No přeci ve vodách dobrovolnictví. A tak jestli máte chuť, pojďte se mnou nahlédnout, co internet skrývá pod pojmem „volunteering in Europe“.

Google search „volunteering in Europe“

Radost z darování

Publikováno 27. 11. 2021 | Tereza Cimburková

Advent je ideální čas na to dělat radost druhým. Někdy stačí málo, hlavně u těch, kteří to vlastně ani tolik nečekají nebo na to nejsou zvyklí. Co takhle tedy potěšit obyvatele domovů seniorů, děti z dětských domovů, maminky v azylových domech nebo pěstounské rodiny? Ať už individuálně nebo v rámci některé z pořádaných akcí. 

Radost z darování

Zábavní potenciál aktivismu

Publikováno 17. 10. 2021 | Andrea Skopkova

O tom, že občanský aktivismus má svůj smysl a opodstatnění, dnes pochybuje málokdo. Jedná se o závažné téma, a tak není úplně samozřejmé si jej představit jako námět zábavního (či dokonce zábavného) pořadu. Jistý pokus tu však byl.

Zábavní potenciál aktivismu

Knihobudky

Publikováno 20. 9. 2021 | Tereza Cimburková

Venkovní knihovny, přístupné a dostupné pro každého kolemj(e)doucího jsou dneska už na mnoha místech naší země. Je vidět, že jsme milovníci čtení. Ale také dobrovolničení. Protože tyto knihobudky většinou nejsou pod patronátem knihovny, ale právě někoho z řad dobrovolníků. 

Knihobudky

Senioři do lavic!

Publikováno 31. 8. 2021 | Tereza Cimburková

Začíná nový školní rok a já opět zasedám k učení před obrazovkou a nově stoupám před tabuli. Ač nejsem učitelka. Jsem dobrovolnice, která je neustále inspirována svým okolím, svými studentkami, svými seniorkami. Třeba se letos přidá i nějaký senior. 

Senioři do lavic!

YOUTHPASS = tvůj "boarding pass" na trh práce

Publikováno 23. 8. 2021 | Gabriela Medwell

Již více než rok se málokdo z nás těšil na cestu do světa držíc v ruce boarding pass. Pandemie mnohým a mnohde pozavírala dveře. Nejinak tomu je, či spíše již doufejme bylo, i na trhu práce, a to především pro mladé. Přesto, nebo snad právě a proto, nabývá více než kdy dříve na svém významu možnost získávat potřebné žádané dovednosti pro dnešní globalizovaný svět. A kde se získávají nejlépe? Ve světě mezinárodních projektů, včetně těch dobrovolnických. Pojďme tedy do možností tohoto světa nahlédnout. Pojďme nadzvednout pokličku a přivonět si k nevšedním možnostem. A pojďme se seznámit, jakou roli v získávání nově nabytých dovedností hraje Youthpass.

YOUTHPASS = tvůj "boarding pass" na trh práce

Něco málo o mikrodobrovolnictví

Publikováno 15. 4. 2021 | Andrea Skopkova

Trend mikrodobrovolnictví (micro-volunteering) se objevil na přelomu tisíciletí a propagoval ideu, že i drobný dobrý skutek může být ku pomoci.

Něco málo o mikrodobrovolnictví

Jak na dobrovolnictví v době pandemie?

Publikováno 22. 2. 2021 | Gabriela Medwell

Se zhoršující se pandemickou situací se nejeden z nás ptá: „Mohu pomoci i v této době?“ Kromě dodržování nařízení, chránících sebe i druhé, co mohu ještě vykonat. Kam a jak mohu jako dobrovolník vstoupit a podat pomocnou ruku?

Jak na dobrovolnictví v době pandemie?

CO DOBRÉHO PŘINESL ROK 2020 aneb KDO HLEDÁ NAJDE

Publikováno 22. 12. 2020 | Tereza Cimburková

Zažili jsme nezvyklý, divný rok. Ocitli jsme se v době, kdy i slovo „pozitivní“ má obecně negativní význam. Proto Vám přinášíme klady, které jsme vypátraly. Protože se nikdy nesmíme vzdát naděje, nebo alespoň naděje na naději, tak jsme v redakční radě hledaly (a našly!) kladné dopady této zvláštní doby.

CO DOBRÉHO PŘINESL ROK 2020 aneb KDO HLEDÁ NAJDE

Stránky