Rozhovory a reportáže

Dobrovolníci v hospicové péči

Publikováno 8. 1. 2023 | Gabriela Medwell

Jak vypadá dobrovolnictví v hospicové péči? Existují tam dobrovolnické možnosti? Pokud ano, jaké? Jaké výzvy čekají na dobrovolníky v hospicové péči? Co je motivuje? A co naopak mohu ztratit či ztrácejí? A kdo se dobrovolníkům a jak věnuje? Kdo je podporuje/ošetřuje?

Na to vše jsme se zeptali psychoterapeutky Dáši Svobodové, odbornice nejen na oblast sociální práce a dobrovolnictví.

Dobrovolníci v hospicové péči

Dobrovolníci pokřtili svou knihu

Publikováno 18. 12. 2022 | Tereza Cimburková

Velká akce plná dobrovolníků se konala v sobotu 17. prosince 2022. Je to možná i díky Vám, kteří jste před půl rokem četli o knize, plné pohádek od dobrovolníků z řad autorů. Kniha byla dostatečně podpořena a vyšla nakonec dokonce už v prosinci oproti očekávanému únoru! Rodiny postižených dětí tak získali dříve nejen finanční podporu, ale i knihu se svým hrdinou. 

Dobrovolníci pokřtili svou knihu

Zpívánky seniorům

Publikováno 24. 11. 2022 | Gabriela Medwell

Ti dříve narození si ještě pamatují každovečerní televizní před-večerníčkovské zpívánky dětem. A právě tyto zpívánky byly inspirací pro dobrovolnickou činnost. Jak, komu a kde? Pojďme se zeptat dobrovolníka Honzy.

Zpívánky seniorům

Dobrovolnictví podporuje solidaritu a jednotu ve společnosti

Publikováno 14. 11. 2022 | holaskat@gmail.com

Gerrit Classen je třiadvacetiletý Němec, který se rozhodl strávit rok dobrovolnickou službou v Dobrovolnickém centru v Ústí nad Labem (dále DCUL). Gerrit se narodil a vyrůstal v Severním Porýní – Vestfálsku. V dobrovolnictví není žádným nováčkem, už po maturitě dělal dobrovolníka v hostelu YMCA na ostrově Spiekeroog, kde pomáhal v kuchyni a také uklízel jídelnu i pokoje. Navíc chodil jednou týdně vypomáhat do mateřské školy. Pak začal studovat sociální vědy. Po získání bakalářského titulu absolvoval stáž v Lipsku v oboru vzdělávání dospělých a nyní opět dobrovolničí, tentokrát v Ústí nad Labem.

Gerritovi jsem položila pár otázek ohledně dobrovolnictví v Německu a ohledně jeho začátků v dobrovolnické službě v Ústí nad Labem. K Gerritovi se v průběhu roku určitě opět vrátíme, abychom zjistili, jak se jeho dobrovolnická služba vyvíjí a zda splní jeho očekávání.

Dobrovolnictví podporuje solidaritu a jednotu ve společnosti

Rozhovor s dobrovolnicí z Petrklíče

Publikováno 7. 11. 2022 | Dobrovolnik.cz

„Jenom tehdy, když dáváš a nečekáš nic zpět, dostaneš všechno.“ Michel Quoist

Co si předsavíte pod pojmem dobrovolnictví? My ochotu, obětavost, laskavost a srdce na správném místě. Pro toho, kdo se do něj nikdy nezapojil, to mohou být jen vřelá slova. Ale pro ty, kteří si dobrovolnictví zkusili na vlastní kůži, získávají tato slova další úžasný rozměr. Své nám o tom řekne v rozhovoru naše mladá dobrovolnice Kamila z projektu Archy pomoci, která se dobrovolnictví věnuje pravidelně již rok a půl.

Rozhovor s dobrovolnicí z Petrklíče

Psí hvězdy: Chceme vidět naději!

Publikováno 25. 10. 2022 | Tereza Cimburková

Když lidské hvězdy představí psí hvězdy na červeném koberci. Tak to nedávno vypadalo při hledání nových domovů pro pejsky z "dočasek" a útulků, kde se to dobrovolníky jen hemžilo. O akci nám povyprávěla Martina Vaculíková.

Psí hvězdy: Chceme vidět naději!

Mezinárodní den bílé hole

Publikováno 14. 10. 2022 | Dobrovolnik.cz

Dnes 15. 10. je Mezinárodní den bílé hole. Přinášíme Vám rozhovor s prezidentem Sjednocené organizace nevidomých a slabozrakých ČR, panem Mgr. Lubošem Zajícem. Sám je nevidomý, je vystudovaný právník a hudebník. Dozvíte se více o organizaci, akcích k mezinárodnímu dni a samozřejmě i o dobrovolnictví!

Mezinárodní den bílé hole

Mezinárodní den neslyšících

Publikováno 22. 9. 2022 | Dobrovolnik.cz

Dnes 23. 9. je Mezinárodní den neslyšících. Přinášíme Vám rozhovor s prezidentkou Svazu neslyšících a nedoslýchavých osob v ČR paní Šárkou Prokopiusovou, kde Vám více poví o svazu, akcích k mezinárodnímu dni a samozřejmě i o dobrovolnictví!

 

Mezinárodní den neslyšících

Dobrovolnictví je radost

Publikováno 20. 9. 2022 | holaskat@gmail.com

Je pátek 9.9. a k tomu 9 hodin ráno. Brána liberecké ZOO se právě otevírá veřejnosti. Dnes je vstup dobrovolný a návštěvník také hned za vstupem uvidí na louce bílé stánky soustředěné do kruhu. Před nimi upoutá pozornost kolemjdoucícho plakát s velkým nápisem DOBROVOLNICTVÍ JE RADOST. Stánky jsou obsazené lidmi z dobrovolnických organizací působících v Libereckém kraji.

Dobrovolnictví je radost

Divadlo utlačovaných v rukách mladých

Publikováno 19. 7. 2022 | Gabriela Medwell

Letní měsíce nepřináší jen dovolené a koupání, ale i možnosti realizovat akce pro mladé, tábory, ale i třeba mezinárodní setkání. A jedno takové proběhlo hned první červencový týden v Liberci. Pod křídly Evropské komise, programu Erasmus+ a taktovkou místní neziskové organizace A.I.M.,z.s., se sešlo celkem téměř šedesát mladých a jejich vedoucích, aby společně zažili nejen dobrodružství, ale především aby se vzájemně neformálně vzdělávali. A jak to vše tedy probíhalo? Pojďme se začíst, tentokrát do slov samotné autorky nejen tohoto článku, ale i celé akce.

Divadlo utlačovaných v rukách mladých

Stránky