Rozhovory a reportáže

Mezinárodní den neslyšících

Publikováno 22. 9. 2022 | Dobrovolnik.cz

Dnes 23. 9. je Mezinárodní den neslyšících. Přinášíme Vám rozhovor s prezidentkou Svazu neslyšících a nedoslýchavých osob v ČR paní Šárkou Prokopiusovou, kde Vám více poví o svazu, akcích k mezinárodnímu dni a samozřejmě i o dobrovolnictví!

 

Mezinárodní den neslyšících

Dobrovolnictví je radost

Publikováno 20. 9. 2022 | holaskat@gmail.com

Je pátek 9.9. a k tomu 9 hodin ráno. Brána liberecké ZOO se právě otevírá veřejnosti. Dnes je vstup dobrovolný a návštěvník také hned za vstupem uvidí na louce bílé stánky soustředěné do kruhu. Před nimi upoutá pozornost kolemjdoucícho plakát s velkým nápisem DOBROVOLNICTVÍ JE RADOST. Stánky jsou obsazené lidmi z dobrovolnických organizací působících v Libereckém kraji.

Dobrovolnictví je radost

Divadlo utlačovaných v rukách mladých

Publikováno 19. 7. 2022 | Gabriela Medwell

Letní měsíce nepřináší jen dovolené a koupání, ale i možnosti realizovat akce pro mladé, tábory, ale i třeba mezinárodní setkání. A jedno takové proběhlo hned první červencový týden v Liberci. Pod křídly Evropské komise, programu Erasmus+ a taktovkou místní neziskové organizace A.I.M.,z.s., se sešlo celkem téměř šedesát mladých a jejich vedoucích, aby společně zažili nejen dobrodružství, ale především aby se vzájemně neformálně vzdělávali. A jak to vše tedy probíhalo? Pojďme se začíst, tentokrát do slov samotné autorky nejen tohoto článku, ale i celé akce.

Divadlo utlačovaných v rukách mladých

HRAJEME A TLESKÁME DOBROVOLNÍKŮM

Publikováno 19. 6. 2022 | Gabriela Medwell

Co je vlastně odměnou dobrovolníkovi či dobrovolnici? Co je motivuje a těší podávat svou pomocnou ruku dál? A kdo jim tleská? Pojďme se společně začíst do několika řádků o tom, jak dobrovolníkům děkovala liberecká Adra.

HRAJEME A TLESKÁME DOBROVOLNÍKŮM

Výjimečné děti... a dobrovolníci

Publikováno 16. 6. 2022 | Tereza Cimburková

Asi na málokterém projektu se podílí tak velký počet dobrovolníků. Jde o projekt bohulibý, velice originální, ojedinělý a jedinečný. Které dítě by si nepřálo být hrdinou nebo hrdinkou v pohádce a zde se navíc jedná o děti s postižením. Zní to jako sen! Nicméně ještě není vyhráno, projekt čeká na více dobrodinců, aby byl zrealizován. Možná jste to právě vy?

Výjimečné děti... a dobrovolníci

(Ne)obyčejný den na infocentru pro ukrajinské uprchlíky

Publikováno 26. 4. 2022 | holaskat@gmail.com

Je pátek půl deváté ráno. Za půl hodiny začínám další směnu na infocentru pro uprchlíky z Ukrajiny. Blížím se k budově a oddychnu si. Snad už nebude takový nával. Ještě v půlce března stály touto dobou venku před infocentrem zástupy lidí a čekaly na otevření. Nyní tam nikdo nepřešlapuje.

(Ne)obyčejný den na infocentru pro ukrajinské uprchlíky

Co sousto, to jiný příběh

Publikováno 17. 1. 2022 | Tereza Cimburková

Pilíře BFS stojí na principech propojovat sociální a společenské skupiny, podporovat zejména práci osob s hendikepem a pomáhat jim na pracovním trhu. Jednou větou - jsme platforma, která sdružuje sociální podniky a pomáhá lidem v nouzi. A taky v neposlední řadě věří v dobro a v jeho nakažlivé šíření!

O rozhovor jsem požádala Lucii Hyblerovou z Breakfaststory, protože tenhle projekt je opravdu skvělý a stojí za šíření. Sami totiž šíří dobro a dobré jídlo. A nejen to.

Co sousto, to jiný příběh

Pohlazení = lék na duši v Alzheimer centru

Publikováno 2. 1. 2022 | holaskat@gmail.com

Tento článek vznikl na základě rozhovoru s Anetou Floumovou, studentkou oboru Speciální pedagogika a volný čas na Masarykově univerzitě v Brně, která si vyzkoušela dobrovolnickou činnost v Alzheimer centru. O zkušenostech z tohoto místa mi také vyprávěla. Aneta má s dobrovolnictvím bohaté zkušenosti, už šestým rokem vede skautskou družinu světlušek v  České Lípě  a skautingu se věnuje dokonce 16 let.

Pohlazení = lék na duši v Alzheimer centru

Můj život má barvy všecky

Publikováno 2. 12. 2021 | Tereza Cimburková

Čtyřiačtyřicetiletý Tomáš Lanc je v důsledku dětské mozkové obrny od narození kvadruplegik, což znamená, že má postižení všech čtyř končetin. Vyzvídala jsem v rámci Mezinárodního dne postižených, jak se mu ty čtyři desítky let žilo i jak se mu žije teď. Potkat ho můžete například v Pražské organizaci vozíčkářů.  

Můj život má barvy všecky

Na světě je mnoho lidí, kteří potřebují podporu jiných

Publikováno 23. 11. 2021 | Dobrovolnik.cz

Pro Lucii je pomoc druhým lidem životním stylem, posláním. Jak sama říká, na světě je mnoho lidí, kteří potřebují podporu jiných a Lucii, coby zdravému a aktivnímu člověku to prostě přináší radost.  

 Na světě je mnoho lidí, kteří potřebují podporu jiných

Stránky