Kytičkové dobro v knihovnách

Publikováno 12. 5. 2022 | Tereza Cimburková

Tradiční celonárodní sbírka Český den proti rakovině 2022 dorazil už i do knihoven. Dobrovolníci v ulicích nabízeli kytičky ve středu 11. května a na pevných prodejních místech bude možné kvítky získat až do neděle 15. 5. Možná je má i Vaše knihovna? Jděte se mrknout!

 

Kytičkové dobro v knihovnách

Letos se právě knihovny, respektive knihovnice a knihovníci zapojili ve velkém na základě výzvy do prodeje Kytiček. Měsíček lékařský - tentokrát vyladěný fialově - tak lze pořídit právě třeba při návštěvě knihovny. Spojit příjemné s užitečným a odnést si kromě knih(y) i kytičku a tedy dvojnásob dobrý pocit, to je přece ideální kombinace. Letos s kytičkou získáte i letáček, který blíže informuje o účinné prevenci rakoviny děložního čípku a varlat. 

Zakoupením kytičky za minimální cenu 20 Kč, stejně jako darem na účet nebo zasláním DMS podpoříte Ligu proti rakovině. Jejím posláním je šíření nádorové prevence, zlepšování kvality života onkologickýxh pacientů, podpora onkologického výzkumu a přispívání k vybavenosti onkologických pracovišť.   

Více na: https://www.cdpr.cz/