Pozvánky na akce

Mezinárodní den dobrovolníků připomíná fenomén naší doby. ADRA jej chce představit netradičním způsobem

Publikováno 3. 12. 2022 | Dobrovolnik.cz

V pondělí 5. 12. si připomeneme tisíce dobrovolnic a dobrovolníků u nás i v zahraničí, kteří každodenně mění náš svět k lepšímu. Humanitární organizace ADRA provozuje v České republice 15 dobrovolnických center. Jedno z největších z nich působí v Ostravě. I když ostravská ADRA zapojila v letošním roce rekordní počet dobrovolníků, pořád hledá i nové. Pro tyto účely rozjíždí novinku v podobě Dobrovolnictví na zkoušku.

Mezinárodní den dobrovolníků připomíná fenomén naší doby.  ADRA jej chce představit netradičním způsobem

Společenský večer Pomáhat je radost

Publikováno 29. 11. 2022 | Dobrovolnik.cz

Společenský večer „Pomáhat je radost“ se uskuteční již zítra 1. prosince 2022 od 19 hodin v MCU KOLOSEUM v Liberci pod záštitou Mgr. Jiřího Ulvra, člena rady Libereckého kraje.

Společenský večer Pomáhat je radost

Pomoc druhým jako jedno z témat letošního Festivalu francouzského filmu

Publikováno 21. 11. 2022 | Andrea Skopkova

Jubilejní 25. ročník Festivalu francouzského filmu uvede v české předpremiéře dva snímky, jejichž leitmotivem je pomoc druhým a posilování občanské sounáležitosti. 

Pomoc druhým jako jedno z témat letošního Festivalu francouzského filmu

Future Port Youth

Publikováno 2. 11. 2022 | Andrea Skopkova

Future Port Youth je akce určená středoškolským a vysokoškolským studentům, které zajímají technologie budoucnosti a s nimi související společenské změny. Letos se koná 10. listopadu. Zeptali jsme se organizátorů, konkrétně Michaely Indrišekové, jak celá akce probíhá.  

Future Port Youth

Den dobrovolnictví Moravskoslezského kraje proběhne 4. 11. v OC Forum Nová Karolína

Publikováno 31. 10. 2022 | Dobrovolnik.cz

Regionální dobrovolnické centrum Moravskoslezského kraje (RDC MSK), které provozuje organizace ADRA, pořádá už tento pátek 4. 11. 2022 od 10 hodin v OC Forum Nová Karolina Den dobrovolnictví MSK. Akce je určena široké veřejnosti. Návštěvníci obchodního centra tak budou mít jedinečnou příležitost seznámit se s činností dobrovolníků a dobrovolnických organizací v kraji. Na místě jich bude hned dvanáct. RDC MSK představí možnosti dobrovolnictví v různých oblastech našeho života i konkrétní organizace, které s dobrovolníky pracují. 

Den dobrovolnictví Moravskoslezského kraje proběhne 4. 11. v OC Forum Nová Karolína

Výstava v Trojhalí chce přilákat organizaci ADRA nové dobrovolníky

Publikováno 27. 10. 2022 | Dobrovolnik.cz

Ostravané mohou v následujících měsících navštívit v Trojhalí výstavu „Hodina, která mění životy“. Dobrovolnické centrum ADRA v Ostravě chce prostřednictvím velkoformátových fotografií upozornit na tematiku dobrovolnictví. Výstava probíhá právě v době, kdy ADRA zaznamenává nedostatek dobrovolníků. Dobrovolníci ADRA pomáhají dětem, osamělým seniorům, nemocným, ale i lidem s tělesným či mentálním postižením.

Výstava v Trojhalí chce přilákat organizaci ADRA nové dobrovolníky

Zajímají Vás výzvy a dopady manuální dobrovolnické pomoci? Zapojte se do našich fokusních skupin pro neziskovky.

Publikováno 19. 10. 2022 | Dobrovolnik.cz

S Tamjdemem už od roku 2013 díky dobrovolníkům na pomoc s manuální prací pomáháme neziskovkám po celé ČR růst. Do některých neziskovek se opakovaně vracíme a vidíme, jak nám téměř rostou pod rukama. Někdy je těžké si představit, že na začátku spolupráce byla jen tvrdá a špinavá dřina a neutěšený stav domků, zahrad, památek… když teď jsou na místech spokojení klienti, obnovené sady a pastviny, či návštěvníci kulturních akcí a turisté.

Zajímají Vás výzvy a dopady manuální dobrovolnické pomoci? Zapojte se do našich fokusních skupin pro neziskovky.

Podzimní kurz výsadby stromů do krajiny

Publikováno 17. 10. 2022 | Hnutí Brontosaurus

Chceš obnovit polní cestu a vysázet podél ní spolu s místními stromořadí? Máš pozemek a přemýšlíš, jaké druhy a odrůdy na něj vybrat? Nebo tě baví trhat ovoce v krajině a chceš o stromech a jejich péči dozvědět víc? Víkendový kurz Výsadby stromů do krajiny pořádaný Hnutím Brontosaurus je pro všechny, kdo se zajímají o stromy a o to, jak díky stromům vracet krajinu do lepšího stavu. 

Podzimní kurz výsadby stromů do krajiny

Za záchranou Vildova mlýna

Publikováno 12. 10. 2022 | Tamjdem

Jedna z posledních dobroakcí Tamjdemu se uskuteční již tento víkend od 14. do 16. října v Jistebnici. Spolek Sedlecká tu usiluje o záchranu Vildova mlýna, který byl původně určen k demolici. Práce dobrovolníků však mlýn od demolice zachránila. Nicméně k vysněnému kulturně-společensému centru je ještě daleko.

Za záchranou Vildova mlýna

Zlaté ruce i srdce na Výstavě pro radost

Publikováno 11. 10. 2022 | Tereza Cimburková

Během otvovického víkendu 22.-23. října můžete zažít spoustu potěšení. Pro oko, i pro srdce. Pořídit si hotový výrobek nebo si jej dotvořit v některém z chystaných workshopů. Druhý ročník akce bude opět svou nedělní přítomností rozjasňovat Lucie Bílá, která se s láskou věnuje charitativní činnosti i lidem, kteří se přijdou podívat, jak sama tvoří. 

Zlaté ruce i srdce na Výstavě pro radost

Stránky