Pozvánky na akce

čojč Mark(e)t: měnit, experimentovat, učit se

Publikováno 3. 8. 2022 | Dobrovolnik.cz

V termínu od 15. do 18. září se ve Weidenbergu u Bayreuthu setká 20 lidí různých věkových kategorií z Čech a Bavorska, aby společně sdíleli znalosti, zkušenosti a konkrétní metody pro stávající i budoucí pedagogy, pedagožky, vedoucí projektů mládeže a všechny, kteří se zajímají o přeshraniční práci s mládeží a divadelní pedagogiku. 

čojč Mark(e)t: měnit, experimentovat, učit se

Kolo pro Adama

Publikováno 21. 7. 2022 | Tereza Cimburková

Akci pořádá skupina kamarádů, dobrovolníků a nadšenců, která podporuje handicapované děti a neziskovou organizaci Černí koně. Kolo pro ADAMA je sportovní výzva pro všechny, kteří chtějí pomoci handicapovaným dětem na jejich cestě ke speciálním kolům. Právě začíná již třetí ročník! Přidat se můžete v období 23. 7. - 31. 7. 2022 . Zapojit se lze v době výzvy jízdou na kole, během, chůzí nebo také jízdou na in-line a to kdekoliv na světě.

Kolo pro Adama

Libé tóny ze zachráněného kostela

Publikováno 27. 6. 2022 | holaskat@gmail.com

Tento příběh má happy end. Kdysi stál v Horní Libchavě pouze chátrající kostel, nyní tu stojí kostel opravený a ještě se stal kulturním stánkem, kde se za dobrovolné vstupné můžete zaposlouchat do krásných tónů nadaných hudebníků. A to vše díky spolku Jakuba Většího. 

Libé tóny ze zachráněného kostela

Turisté uklidí ve dvou červnových víkendech 2 000 km Stezky Českem

Publikováno 8. 6. 2022 | Dobrovolnik.cz

Rekordní ročník akce Ukliďme Česko, resp. jeho jarní část je úspěšně u konce, uklízení naší přírody tím však nekončí. O dvou červnových víkendech uklidí dobrovolníci a turisté z Klubu českých turistů Stezku Českem, 2 000 km dlouhou dálkovou trasu, vedoucí po hranicích České republiky.

Turisté uklidí ve dvou červnových víkendech 2 000 km Stezky Českem

Do Kadaně na festival (nejen) o dobrovolnictví v ekologii

Publikováno 24. 5. 2022 | Stanislava Hamáková

Kadaňské Dobrovolnické centrum RADKA ve spolupráci s dalšími organizacemi pořádá v neděli 5. června 2022 celodenní festival, jehož hlavním tématem je ekologie, udržitelný rozvoj a spotřeba!

Do Kadaně na festival (nejen) o dobrovolnictví v ekologii

NAVIGÁTOR - workshop pro koordinátory dobrovolníků

Publikováno 18. 5. 2022 | Dobrovolnik.cz

Ukazovat cestu, může jen ten, který tu svou už našel. Workshop Navigátor je určen pro všechny a odevšad. Chceš-li být průvodcem pro své dobrovolníky a hledáš cestu. Připoj se na tři dny k nám. Slibujeme 3 dny, 3 lektorky a minimálně 3x více radosti ze své práce. 

NAVIGÁTOR - workshop pro koordinátory dobrovolníků

Třinácté komnaty brněnských budov zpřístupní festival Open House Brno

Publikováno 16. 5. 2022 | Dobrovolnik.cz

Zákulisí tří ikonických brněnských hotelů, prohlídka překvapivých kvalit socialistického sídliště ve srovnání s tím současným nebo tři pohledy, jak se architektura potkává s hudebním uměním. To je jen krátký výčet prohlídek, které o posledním květnovém víkendu nabídne architektonický festival Open House Brno. Historické i zcela současné stavby budou zájemci obdivovat v sobotu 28. a neděli 29. května 2022 na více než sedmi desítkách míst v Brně. Organizátoři lákají hlavně na místa, kam se veřejnost běžně nedostane.

Třinácté komnaty brněnských budov zpřístupní festival Open House Brno

Kytičkové dobro v knihovnách

Publikováno 12. 5. 2022 | Tereza Cimburková

Tradiční celonárodní sbírka Český den proti rakovině 2022 dorazil už i do knihoven. Dobrovolníci v ulicích nabízeli kytičky ve středu 11. května a na pevných prodejních místech bude možné kvítky získat až do neděle 15. 5. Možná je má i Vaše knihovna? Jděte se mrknout!

 

Kytičkové dobro v knihovnách

Festival Open House Praha začne 16. května 2022 a nabídne debaty, přednášky, procházky a další doprovodné akce.

Publikováno 10. 5. 2022 | Dobrovolnik.cz

Festival městské architektury Open House Praha vstupuje do svého 8. ročníku a uskuteční se v tradičním květnovém termínu od 16. do 22. května 2022. Festivalový týden přinese celou řadu doprovodných programů – koncerty, přednášky, debaty, výstavy a komentované procházky. O víkendu 21. a 22. května se zdarma otevře 101 běžně nepřístupných budov a prostorů. Od pondělí 16. května mohou návštěvníci zavítat do festivalového infocentra na adrese Železná 492/18, Praha 1-Staré Město a zakoupit si festivalového průvodce a další materiály. Otevírací doba je po–pá 10.00–18.00 a so–ne 9.00–19.00 hodin. Celý program je k dispozici na: www.openhousepraha.cz/festival-2022/.

Festival Open House Praha začne 16. května 2022 a nabídne debaty, přednášky, procházky a další doprovodné akce.

Jarmark sociálních podniků

Publikováno 4. 5. 2022 | Tereza Cimburková

Pozvánka a výzva v jednom! Pozvánka pro ty, kteří se chtějí potěšit krásnými výrobky se sociální nadstavbou, pořídit budete moct mnoho originálních výrobků a dárků od mnoha sociálních podniků, takže koupí podpoříte dobrou věc. A výzva: můžete kromě toho i pomoci s asistencí minimálně u jednoho z prodejců a získat tím zajímavou zkušenost i z druhé strany. 

Jarmark sociálních podniků

Stránky