Co je DobroVID-19

 

DobroVID je nový pomocník v krizi pro koordinátory dobrovolníků nebo kohokoli, kdo se třeba dočasně ocitl v podobné roli.

DobroVID poskytuje koordinátorům dobrovolníků bezplatnou platformu, která má za cíl podpořit "zdravé uchopení“ dobrovolnictví i v této krizové době. Zároveň má za cíl podpořit budování dobrovolnických systémů, které budou bezpečné nejen pro klienty, ale i pro dobrovolníky a budou také udržitelné i pro dobu, kdy opadne prvotní dobrovolnické nadšení.

DobroVID nabízí pomoc v každé fázi práce s dobrovolníky a při okamžitém řešení problémů a výzev, které „v provozu“ s dobrovolníky vznikají a které je potřeba bezprostředně řešit.

V neposlední řadě je DobroVID rádcem v péči o sebe samé, aby koordinátoři vydrželi nápor, kterým nyní procházejí. Protože na tom, v jaké kondici se koordinátoři budou udržovat, záleží úspěšnost jejich mise. Když padnou oni, padnou všichni ostatní na ně.

Pokud v pomocníkovi nenaleznete, co potřebuje, tak nás kontaktujte přes formulář a my se Vám ozveme jakmile to bude možné:

Kontaktní formulář

 

Tým HESTIA - Centrum pro dobrovolnictví, z.ú.