Týnes 2023 – týdny pro neziskový sektor

Publikováno 22. 2. 2023 | Gabriela Medwell

Propagovat činost neziskových organizací je stejně důležité jako jejich činnost samotná. A tak se již poněkolikáté koná v Liberci několika týdenní akce s názvem Týnes. Tentokrát Týnes 2023.

Týnes 2023 – týdny pro neziskový sektor

Připravit takovou akci jistě není nijak snadné. A asi mnohé z nás napadne, že se budou těžko hledat finanční zdroje na úhradu práce těch, jejichž sdrce bije právě pro neziskový sektor. A tak asi není příliš velkým překvapením, že hlavním organizátorem této akce je právě Regionální dobrovolnické centrum Liberec. A pomocnou ruku ji v tom podala Asociace nestátních neziskových organizací Libereckého kraje.

A protože akce takového rozsahu si zaslouží i podporu samotného kraje, tak záštitu nad celou akcí převzal krajský radní Jiří Ulvr.

V průběhu několika týdnů se uskuteční mnoho přednášek a výstav, proběhne conference o dobrovolnictví, prázdninové dílny pro děti, divadla a koncerty. Vše probíhá letos v prostorách Krajské vědecké knihovny.

Podtitul letošní akce je “Společně pomáhat je radost”.

My jsme zavítali na pondělní koncert – Zobáček a dechový orchestra ZUŠ Liberec. A že to byla akce nadmíru povedená je jasné. Malí Zobáčci na své flétničky zahráli velmi různorodé skladby, za které sklidili nemalý potlesk od početného publika. Následující zhruba půlhodina s Dechovým orchestrem ZUŠ Liberec byl opravdu hudební zážitek. Zhruba tři desítky mladých hudebníků pod taktovkou dirigenta Graziana Sanvita podaly opravdu skvělý výkon. Od děl klasických, přes filmovou a moderní hudbu provedly posluchače večerem a k famóznímu závěru. Radost byla nejen si toto hudební těleso poslechnout, ale i potěšit své oči pohledem na mladé nadšené hudebníky.

Večerem provázela zástupkyně vedoucího Regionálního dobrovolnického centra Liberec paní Lucie Nováková.

Za celou akci, která potrvá do 9. března, patří velké poděkování všem organizátorům, z nichž naprostá většina se na akci podílí jakožto dobrovolníci. Ano, společně pomáhat je radost.