Armáda spásy v České republice, z.s.

Organizace

Kdo jsme

Vítejte na stránce Armády spásy v České republice.

V rámci mezinárodní struktury je Armáda spásy v ČR součástí Území Nizozemska, České republiky a Slovenska.

Národní ústředí sídlí v Praze a je řízeno národním velitelem pro Českou republiku. V současné době tuto pozici zastává podplukovník Frank Gjeruldsen. Národní ústředí řídí činnost AS v celé České republice, zajišťuje kontakty s úřady a institucemi na národní úrovni a zprostředkovává spojení s mezinárodní Armádou spásy.

Armáda spásy byla založena roku 1865 Williamem Boothem. V současné době tato křesťanská organizace působí ve více než 130 zemích světa. V Československu zahájila Armáda spásy práci roku 1919, ale v roce 1950 byla její činnost komunistickým režimem násilně ukončena.

K obnovení práce došlo v roce 1990, kdy se Armáda spásy v ČR zaregistrovala jako občanské sdružení. V současné době působí v Praze, Brně, Ostravě, Havířově, Karlových Varech, Krnově, Opavě, Přerově, Šumperku, Frýdku-Místku, Jirkově, Chodově, Bohumíně a Kopřivnici.

Více k historii Armády spásy najdete na stránce Příběh Armády spásy.

Cílem Armády spásy v České republice je fyzická, sociální, morální a duchovní podpora lidí všech věkových kategorií, a to na křesťanských principech. Cílovou skupinou Armády spásy jsou všichni ti, kteří se ocitli v obtížné životní situaci, ale také ti, kteří hledají jakoukoliv duchovní pomoc či oporu. Armáda spásy provozuje sociální zařízení a komunitní centra, ve kterých poskytuje více než 60 registrovaných sociálních služeb. Každý den jejich služeb využívá přes tisíc znevýhodněných osob.

Misijní prohlášení / mezinárodní poslání Armády spásy

Armáda spásy, mezinárodní hnutí, je evangelikální součástí všeobecné křesťanské církve. Její poslání je založeno na Bibli. Její služba je motivována Boží láskou. Jejím posláním je kázat evangelium o Ježíši Kristu, a v Jeho jménu naplňovat potřeby lidí bez diskriminace.

Srdce Bohu, ruce lidem

Známý slogan Armády spásy výborně vystihuje naši podstatu. Jsme tu pro ty, kteří potřebují pomoc. Pro ty, kdo se ocitli bez střechy nad hlavou, stejně jako pro osamělé a hledající. A naše motivace? Tu čerpáme z naší křesťanské víry.

Pobočky Armády spásy v České Republice (mapku lze kliknutím zvětšit):

CzechRepublic_today_final

Armáda spásy na Slovensku

Jednání o působení Armády spásy na Slovensku byla zahájena krátce po obnovení činnosti v Československu v roce 1990. Rozdělením republiky v roce 1993 však vznikl nový stát a k otevření práce na Slovensku tak tehdy nedošlo.

Možnost začít práci mezi osobami bez přístřeší v Bratislavě začala česká AS ve spolupráci se slovenskými křesťany mapovat v roce 2012 a po postupném navazování kontaktů byla Armáda spásy na Slovensku zaregistrována jako občanské sdružení v roce 2014. Slovensko se tak stalo 127. zemí, ve které celosvětová Armáda spásy působí. K oficiálnímu uznání došlo v září 2015, kdy byly při slavnostním shromáždění předány nové vlajky Armádě spásy na Slovensku a již existujícím sborům v Bratislavě, Galantě a Plaveckém Štvrtku.

AS na Slovensku je stejně jako AS v ČR součástí Území Nizozemska, České republiky a Slovenska a organizačně spadá pod velení AS v ČR.

Stránky Armády spásy na Slovensku

Současné působení Armády spásy na Slovensku (mapku lze kliknutím zvětšit):

Print
Test

Příležitosti
IČ: 
40613411
Ulice: 
Petržílkova 2565/23
Město: 
Praha
Armáda spásy - ŠATNÍK
Aktuální
Datum konání
Pondělí, Březen 13, 2023
  • Životní prostředí
  • Senioři
  • Manuální práce
  • Administrativa
Dlouhodobé
18+
POTRAVINOVÁ A MATERIÁLNÍ POMOC - příprava balíčků
Aktuální
Datum konání
Čtvrtek, Září 1, 2022 do Sobota, Prosinec 31, 2022
  • Děti a mládež
  • Senioři
  • Manuální práce
Dlouhodobé
15+
Pravidelná
ŠATNÍK ARMÁDY SPÁSY Karlovy Vary
Aktuální
Datum konání
Čtvrtek, Březen 31, 2022 do Úterý, Květen 31, 2022
  • Senioři
  • Lidé bez domova
  • Manuální práce
15+
Pravidelná