Mezinárodní den bílé hole

Publikováno 14. 10. 2021 | Dobrovolnik.cz

Připomňme si dnešní Mezinárodní den bíle hole příběhem nevidomé slečny, která i přes svůj hendikep pomáhá druhým jako dobrovolník! 

Mezinárodní den bílé hole

Mezinárodní den bílé hole 15. 10. je dnem, který nás upozorňuje, že v našem okolí žijí i nevidomí lidé. Zároveň se různé organizace, prostřednictvím různých akcí snaží zvýšit podvědomí o problémech, se kterými se denně potýkají zrakově postižení lidé.

Naší dobrovolnici Nikol je 21 let. Je to mladá, veselá, pozitivní slečna, která i přesto, že je nevidomá, pomáhá, kde se dá. Nikol úspěšně ukončila studium na střední škole a před tím, než bude dále pokračovat ve studiu, rozhodla se, že si dá rok pauzu a bude se naplno věnovat dobrovolnické činnosti.

V době pandemie doučovala on-line děti v neziskové organizaci Člověk v tísni. Současně dochází k jedné mentálně postižené paní jako psychosociální podpora: hrajou spolu hry, čtou si nebo si jen tak povídají. Dále dochází k jedné slečně na invalidním vozíku. Za pomoc v době pandemie byla Nikol nominována na cenu Křesadlo 2020. Je až neuvěřitelné, kolik toho ve svém volném čase zvládne udělat pro druhé.

Nikol se dále věnuje hře na klavír a plave v plaveckém oddíle SK KONTAKT Karlovy Vary pro lidi s postižením. 

 

Eliška Volfová

Romana Trutnovská

Regionální dobrovolnické centrum INSTAND

dobrovolnictvi@instand.cz