INEXí podcast aneb nechejte se inspirovat k dobrovolnictví!

Publikováno 13. 12. 2021 | Monika Urbášková

Možnost zaposlouchat se do tónu hlasu a slyšet emoce … Podcasty nabízejí skvělou možnost, jak sdílet informace z první ruky a se zachováním autenticity. INEX proto na podzim spustil sérii DOBRO.CAST, která posluchačům skrze zkušenosti dobrovolníků přibližuje svět českého i mezinárodního dobrovolnictví.

INEXí podcast aneb nechejte se inspirovat k dobrovolnictví!

Zaposlouchejte se do DOBRO.CASTu, kde se dozvíte vše o dobrovolnictví a aktivním občanství v globálních souvislostech. V 10 epizodách se postupně zabrousilo do všech možných zákoutí světa dobrovolnictví a posluchačům se tak odkrývá jedinečná možnost nechat se inspirovat a poslechnout si příběhy a zkušenosti INEXích dobrovolnic a dobrovolníků.

Tématy byli například mezinárodní a české workcampy, vedení českého workcampu, dobrovolnictví v zemích globálního Jihu nebo Evropský Sbor Solidarity (dříve EVS). Dvě epizody byly též v anglickém jazyce, kdy o své zkušenosti vyprávěli dva EVS dobrovolníci, kteří jsou nyní na rok v INEXí kanceláři.

Podcastem provázel Ondřej Lechnýř, český herec, moderátor a dabér. Anglických epizod se pak zhostil INEXí dlouhodobý dobrovolník Fred Lowther-Harris.

Spotify

Google Podcasts

Apple Podcasts

 

Podcasty vznikly díky České rozvojové agentuře, která tento projekt finančně podpořila v rámci zahraniční rozvojové spolupráce ČR.