Co mi dal workcamp?

Publikováno 27. 12. 2021 | Monika Urbášková

Návštěvníci INEXího Instagramu a webových stránek měli během letošní sezóny možnost sledovat hned několik workcampů z první ruky, kdy skupina dobrovolníků a dobrovolnic dostala volný prostor podělit se o své dobrovolnické zkušenosti a zreflektovat, co jim to dalo do budoucího života.

Co mi dal workcamp?

Celkem 6 účastníků se zúčastnilo projektu handoverů, kdy organizace INEX poskytla vybraným dobrovolníkům a dobrovolnicím přístupové údaje na svůj instagramový účet, aby se zde sami oni mohli autenticky a přímo podělit o své zážitky během svého dobrovolničení.

Jaká byla jejich očekávání, strachy, nejistoty? A proč se vlastně rozhodli na projekt vyrazit? Všechna stories si můžeš stále projít ve výběrech na INEXím Instagramu.

S odstupem času po konání workcampu pak přišla na řadu druhá fáze projektu, kdy účastníci dostali příležitost zreflektovali svoji zkušenost hlouběji. „I když workcampy mohou být rozhodně vyčerpávající a intenzivní, podle mě nabízejí ty nejcennější zkušenosti, které se ničemu jinému nevyrovnají. Pomáhají mi přeskočit vlastní stíny vždy o kousek dál,“ svěřuje se ve svém článku například dobrovolnice Jule.

Rozcestník na texty všech účastníků projektu najdeš na INEXích stránkách.Projekt podpořila Nadace OSF v rámci programu Active Citizens Fund, jehož cílem je podpora občanské společnosti a posílení kapacit neziskových organizací. Program je financován z Fondů EHP a Norska.