ZTRAŤ SE S TAMJDEMEM V TROJSKÉ ZELENÉ DŽUNGLI

Publikováno 20. 6. 2021 | Tamjdem

26.6. zamíříme do komunitní zahrady! Ale ne do ledajaké, mluvíme o libeňské, pražské džungli, konkrétně o kouzelném místě jménem Kuchyňka. Z této Kuchyňky nevoní zrovna svíčková našich maminek, ale naopak bylinky a květiny. Kuchyňka je místo plné zeleniny, ovoce, eko zemědělství ale i zvířat. Vzniká zde prostor, který je nejen krásný, ale i přínosný pro přírodu a slouží k vzájemnému setkávání lidí.

Staň se tak na den ekofarmářem a pojď si s námi ušpinit ruce, konat dobro a zlepšit život místním slepičkám ! 

ZTRAŤ SE S TAMJDEMEM V TROJSKÉ ZELENÉ DŽUNGLI

Vyzkoušíme si práci ekologického zemědělce a seznámíme se se základy komunitního zemědělství v praxi.

Zdokonalíme zabezpečení slepičího výběhu a odstraníme z něho náletové dřeviny. Lepší zabezpečení výběhu zmenší riziko vniknutí predátorů a sníží ztráty na slepičích životech. Díky lepším životním  podmínkách budou mít slepice dostatek bio vajec, čímž nebude místní komunita závislá na konvenčních velkochovech.

Ale v plánu je i těžší práce, a tak si předem pořádně namasíruj svaly. Budeme totiž budovat cesty z kamení a výkop pro závlahový systém.

Dále nás čeká pletí záhonků, okopávání a další zahradní činnosti dle aktuální potřeby. 

Kuchyňka je přírodní zahrada a hospodaří v souladu s principy ekologického zemědělství,  proto aby rostliny prospívaly i bez použití průmyslových hnojiv či postříků, je potřeba jim zajistit náležitou péči.Také se seznámíme s řadou druhů planých rostlin, které najdete běžně v přírodě a dají se kulinářsky využít a ukážeme si méně tradiční plodiny, které se dají v našich geografických podmínkách pěstovat. Součástí prezentace bude i praktická ukázka a ochutnávka hotových jídel z plevelů.

Celodenní práci a poznávání místní komunity zakončíme společným táborákem, kde si každý opečeme něco dobrého.Můžeš vybrat, jak naši práci podpoříš a zaplatíš za účast na akci 300,-, 500,- nebo 700,-. Jako dobrovolník máš na akci zajištěné ubytování, stravu, doprovodný program, navíc jednu cestu na místo ti proplácíme a hlavně se o všechno postaráme. Stačí se jen přihlásit, sbalit, jet a užít si to! Tak šup, šup. Pošli nám přihlášku, ať víme, na koho se můžeme těšit.TAMJDEM