ZACHRAŇ ANNU – KLENOT ČESKÝCH SUDET

Publikováno 9. 8. 2021 | Tamjdem

20. 8. 2021 – 22. 8. 2021

Poznej krásy českého pohraničí a pomoz nám zachránit jeden z jeho historických klenotů. Sdružení přátel Zachraň Annu z.s. se v Olešné semklo okolo obnovy kaple Svaté Anny. Pracuje na opravě této sudetské památky a usiluje zde o vybudování živoucího prostoru pro kulturu, uměleckou tvorbu a setkávání. A my do toho jdeme s nimi! 

ZACHRAŇ ANNU – KLENOT ČESKÝCH SUDET

CO BUDEME DĚLAT?

Čekají nás různorodé práce od zahradničení přes práci u kostela až po klempířskou výpomoc. Vybrat si můžeš od běžné památkové péče až po těžší činnosti jako např. práce s motorovou pilou či jiným nářadím. Přesnou pracovní náplň doposud neznáme, ale výběr činností je vcelku volný, takže si určitě najdeš tu svou.

DOPROVODNÝ PROGRAM

Nejdříve se poznáme a navzájem oťukáme pomocí poznávacích her. Společně si pak prohlédneme místo a seznámíme se s kulturním prostředím českého pohraničí, jeho rozmanitou a nahnutou historií a nástroji pro nápravu historických křivd.

Po příjezdu se můžeš těšit na přednášku, která tě naladí na víkendové dobrovolničení. Volný čas budeme trávit také v blízkém okolí, kde se nachází lom a koupací jezero, tvrz Bernartice, zámek Bor nebo zámek Horšovský Týn. V rámci vzájemné domluvy a poznávání se dohodneme, jaký bude náš vysněný program, který bude zaslouženou odměnou.

Že už se nemůžeš dočkat? Tak šup, šup. Pošli nám přihlášku tady, ať víme, na koho se můžeme těšit.