Za záchranou Vildova mlýna

Publikováno 12. 10. 2022 | Tamjdem

Jedna z posledních dobroakcí Tamjdemu se uskuteční již tento víkend od 14. do 16. října v Jistebnici. Spolek Sedlecká tu usiluje o záchranu Vildova mlýna, který byl původně určen k demolici. Práce dobrovolníků však mlýn od demolice zachránila. Nicméně k vysněnému kulturně-společensému centru je ještě daleko.

Za záchranou Vildova mlýna

Nedaleko jistebnického náměstí stojí Vildův mlýn už od počátku 19. století. I přes to, že do něho nikdy nebyla zavedena voda ani kanalizace a desítky let nebyl opravován, ještě donedávna byl obydlený malířem a volnomyšlenkářem Vilémem Štěpánkem.

Vize spolku Sedlecká, která Vildův mlýn zachránila před plánovanou demolicí, je vytvořit zde kulturně-společenské centrum, které bude místem pro setkávání návštěvníků a obyvatel Jistebnice nad šálkem kávy a také jako zázemí pro různé kulturní a sousedské akce.

Takovým iniciativám my v Tamjdemu moc fandíme, a proto sem v říjnu vyrazíme již počtvrté!

Čeká nás příprava a úklid dříví, pokládání podlahy a zájemci o archeologii se vyřádí kutáním v mlýnici. Potřebujeme proto dobrovolníky, kteří se nebojí fyzicky náročné práce, která bude náležitě odměněna. Seznámíme se nejen s příběhem Vildova mlýna, ale i se s životem v krásném jihočeském městečku, které je protkáno zajímavou historií. Zážitkem je ve Vildově mlýně už samotná práce s místními, výtečné pohoštění a zasloužené posezení u piva. Když zbudou síly, vydáme se na procházku po krásném okolí.



Přidejte se, již 14.10. v jihočeské Jisebnici. Více na našem webu tamjdem.cz