Za sluníčkem, za krásnou přírodou a za dobrým pocitem — pojeď s námi!

Publikováno 7. 6. 2023 | TamjdemHurá, venku už to začíná vypadat na léto. Tak nebuď doma a vyraž za dobrodružstvím a dobrým pocitem. Práce je v neziskovkách i v létě dost a na sluníčku se to hned pomáhá lépe! Vyměň holiny za pracovní tenisky, přibal kšiltovku a opalovací krém a protáhni si tělo na čerstvém vzduchu. Čeká nás pestrá práce, hodně venkovních úkolů, třeba tradiční kosení trávy nebo pomoc s přípravou festivalu. Budeme uklízet i trochu uvnitř, malovat historický dům, pomáhat s obnovou a rekonstrukcí památek. Červen máme nabitý, ale ani v létě nezahálíme. Můžeš si vybrat ze dvou srpnových akcí a léto pak zakončit přípravou světového festivalu. Kam se vydáš? 

 

Za sluníčkem, za krásnou přírodou a za dobrým pocitem — pojeď s námi!

NAUČ SE PRACOVAT S KOSOU

Vyzkoušej si tradiční řemeslo, sečení trávy kosou! Kde jinde než v magické přírodě Moravského krasu? Vydej se s námi do volnočasového centra Švýcárna, zklidni mysl, protáhni svaly, a vyzkoušej si něco z nabízeného programu. Třeba meditaci nebo improdiavadlo.

ZAŽIJ VÍKEND S KOŇMI

Podruhé do Ryzáčka? Ano, minulá akce se rychle zaplnila, tak si tuhle nenech ujít. Pojeď s námi na Šumpersko, kde koně pomáhají s rehabilitací. Tentokrát dáme centrum pořádně do pucu, uklidíme a vyčistíme, co bude potřeba, aby se mohlo otevřít návštěvníkům na den otevřených dveří. Poznáme při tom čtyřnohé terapeuty, jak se o ně pečuje a jak oni naopak pomáhají klientům. Tak pojeď s námi!

ZKUS SI ORGANIZACI FESTIVALU 

Kdo jednou navštíví Centrum ekologické výchovy SEVER, okamžitě si ho zamiluje a musí se sem vrátit. To ti garantujeme. Pokud ho ještě neznáš, tak ho prozkoumej s námi. Pokochej se výhledy, nadýchej čerstvého vzduchu a zkus roli organizátora festivalu, který se zde bude konat.. Na výběr bude z několika různorodých stanovišť. Čeká nás příjemný víkend na krásném místě.

VYMALUJ SVITAVSKÝ DŮM 

Nová spolupráce, na kterou se moc těšíme! Objev s námi historický dům, který před třiatřiceti lety František Plíva koupil a proměnil v kulturní centrum, které nese odkaz jeho dědečka. Pravidelně se zde konají kulturní, vzdělávací a seberozvojové akce. Poznej Nadaci Josefa Plívy a půvabné Svitavy a pomoz s výmalbou domu.

BUĎ UMĚLCEM NA KOKOŘÍNSKU

Pojeď s námi na Kokořínsko! Poznej historický statek a pomoz s jeho rekonstrukcí. Vzniká zde totiž kulturní centrum. Poznej Farmstudio, kde se konají kulturní akce všeho druhu. Pomůžeme s opravnými pracemi a za odměnu dostaneme komentovanou prohlídku výstavy současného umění nebo fotografický workskhop. 

POMOZ S OBNOVOU FARY

Faru v Semněvicích před pár lety objevil pražský pedagog a historik Antonín Kolář. Učarovala mu a rozhodl se ji koupit a zrekonstruovat. S podporou rodiny a s pomocí dobrovolníků postupně pracuje na její obnově a odhaluje střípky z její minulosti. Pojeď s námi na Domažlicko, poznaj faru a jejího genia loci a staň se součástí jedinečného příběhu.

LETNÍ VÍKEND V KRKONOŠÍCH

Jak už víš, do Centra ekologické výchovy SEVER  se rádi vracíme. V létě budou okolní kopce obzvlášť krásné a celý víkend se jimi budeme kochat. Pomůžeme se vším, na co během roku nezbyl čas, což budou převážně venkovní práce. Ve volném čase poznáme centrum a jeho činnost a prohlédneme si sousední kostel a další památky. 

VYSMEJČI BAROKNÍ LODŽII

Léto zakončíme tvrdou prací na krásném místě! Vydej se s námi do Jičína a připrav unikátní památku a na světový festival. Poznej barokní Lodžii a pomoz s úklidem, opravami, nošením nábytku, přípravou zázemí. Bude to makačka, ale za odměnu nás bude čekat pěkný doprovodný program. Jaký, to se opět necháme překvapit!