Výstava k 25. narozeninám programu Pět P

Publikováno 17. 2. 2022 | Dobrovolnik.cz

Je to již 25 let co jsme v HESTIA – Centrum pro dobrovolnictví, z.ú. začali pomáhat dětem skrze program Pět P. U této příležitosti jsme se rozhodli pro veřejnost uspořádat malou výstavu, díky které můžete nahlédnout do zákulisí Pět P.

Výstava k 25. narozeninám programu Pět P

Výstavu naleznete ve foyer, resp. vstupní chodbě Paláce YMCA, která se nachází v Praze v ulici Na Poříčí 12. Můžete se podívat na to, jak to vypadá na našich táborech, akcích, nebo si přečíst osudy dětí v programu. Naleznete zde i příběhy dvojic, které se díky programu poznali.

Tato výstava je takovým malým dárkem i pro nás samotné. Je inspirativní prohrabat se archivem a podívat se na vše, co máme již za sebou. Máme z toho velkou radost.

Když jenom kousek této radosti přeneseme i na kolemjdoucí, výstava bude mít smysl. Budeme moc rádi za každého, koho nadchneme pro program natolik, že se k nám přihlásí jako dobrovolník. Pokud Vám dává program smysl, budeme rádi, když nás podpoříte skrze darujme.cz. Každý váš příspěvek nám pomůže dopřát dětem lepší dětství.

Stavte se v Paláci YMCA a radujte se s námi!

Poznámka o programu Pět P:

Pět P je dobrovolnický mentoringový program pro děti ve věku 6-15 let, které to mají nějakým způsobem složitější než jejich vrstevníci. V praxi to vypadá tak, že vytváříme dvojice dítě (mentee) - dobrovolník (mentor), kteří se pak vídají jednou týdně po dobu alespoň jednoho roku. Našim cílem je zprostředkovat těmto dětem zážitek přátelství, bezpečného vztahu a vzoru v podobě dospělé osoby, která je tady výhradně pro ně. Nemusí se o tohoto parťáka dělit se sourozenci, nebo jinými kamarády. Je to prostě jejich velký parťák, který jim do života přináší pět “P”: přátelství, prevenci, pomoc, péči a podporu.