Vánoční ozdoby a dekorace na podporu onkologicky nemocných a jejich blízkých v Liberci

Publikováno 8. 12. 2022 | Dobrovolnik.cz

Ve dnech 9. - 15. prosince probíhá v obchodním centru FORUM v Liberci již čtvrtý ročník benefičního prodeje vánočních ozdob a dekorací na podporu onkologicky nemocných a jejich blízkých.

Vánoční ozdoby a dekorace na podporu onkologicky nemocných a jejich blízkých v Liberci

Sbírka předmětů mezi veřejností probíhala od začátku října do konce listopadu. „Sešlo se nám přes 2.500 předmětů s vánoční tematikou. Ve srovnání s předchozími lety je to až nečekaný nárůst. Například minulý rok stačilo ze sběrného místa v liberecké knihovně odnášet darované ozdoby postupně v ruce a letos se dvakrát musel pro jejich převoz do Centra Amelie použít automobil. Za tuto úžasnou solidaritu s nemocnými a počet darovaných ozdob moc děkujeme všem lidem a firmám, které se do sbírky zapojili. Zároveň moc děkujeme všem dobrovolníkům, kteří se ve svém volném čase zapojí do prodeje vánočních ozdob,“ říká zástupkyně pořádající organizace Amelie, z.s. Petra Kuntošová.

Benefiční prodej darovaných předmětů bude probíhat v 1. patře obchodního centra Forum u stánku Amelie. Výběr je opravdu velký a ceny vstřícné. Kupující si tak mohou nejen za výhodnou cenu zútulnit domov, ale v čase předvánočním podpořit i nemocné s rakovinou. „Získané peníze nám pomohou v této náročné době s udržením bezplatných služeb pro klienty. Podpora psychologa či pomoc sociálního pracovníka při vyřízení dávek a služeb je pro nemocné a jejich rodiny neméně důležité jako vlastní léčba nemoci. Finance nám pomohou zajistit také aktivizační činnosti pro klienty jako například plavání, zdravotní cvičení a další, které z naší zkušenosti pomáhají nemocným ulehčit návrat do života, ale které by si někteří sami nemohli z finančních důvodů dovolit. Minulý rok sbírka vynesla skoro 70 000 Kč na zajištění těchto služeb, tak snad budeme letos stejně úspěšní,“ dodává Kuntošová.

Centrum Amelie je otevřeno dvakrát v týdnu, v úterý a čtvrtek od 9:00 do 12:00 v prostorách Krajské nemocnice Liberec (budova U, vchod z Jablonecké ul.). Onkologicky nemocní i jejich blízcí se mohou na pracovníky Centra obracet osobně, telefonicky 608 458 277 či e-mailem liberec@amelie-zs.cz. Více informací o organizaci a jejích aktivitách lze nalézt na www.amelie-zs.cz

Pro více informací kontaktujte:

Petra Kuntošová, koordinátor pro Liberecký kraj

liberec@amelie-zs.cz

tel: 608 458 282

Adresa: Krajské nemocnice Liberec (budova U, vchod z Jablonecké ul.)                                                                    

 

Ilustrační foto z minulých ročníků v příloze anebo na tomto odkaze (foto archiv Amelie):

https://www.amelie-zs.cz/wp-content/uploads/ozdoby2jpg-scaled.jpg

https://www.amelie-zs.cz/wp-content/uploads/sbirka1.jpg

Užitečné odkazy:     

Leták k akci: https://www.amelie-zs.cz/wp-content/uploads/LiberecProdejOzdobA4_2022-1.pdf

Centrum Amelie v Liberci: https://www.amelie-zs.cz/liberecko/                                                                                   

Aktivity a fungování Centra Amelie Liberec: https://www.amelie-zs.cz/liberecko/centrum-liberec/