Už zase můžeme pomáhat v neziskovkách. Vyber si ze sedmi nejbližších dobrovolnických akcí!

Publikováno 8. 6. 2021 | Tamjdem

Opět se vrháme na pořádání dobrovolnických dnů, víkendů a týdnů! Neziskové organizace nemohly dlouhou dobu přijímat dobrovolníky, a tak ani my jsme nemohli konat tolik dobra, kolik jsme zvyklí. Jsme moc rádi, že se situace změnila a my opět můžeme propojovat dobrovolníky a různorodé neziskovky po celé České republice, ulehčit jim práci s manuálními úkoly a šetřit jim tak čas, lidi a peníze.

Přidej tak ruku k dílu i ty, poznej nové přátele, zajímavá místa, zabal bágl a vyraž s námi! 

Dobro totiž nespí a s přicházejícím sluníčkem je ho potřeba ještě více. Vyber si zatím ze sedmi dobrovolnických akcí, které jsem naplánovali na období červen až říjen. Získáš tím tak nejen pobyt venku (takže vitamín D), ale i dobrý pocit (takže vitamín DOBRO), že měníš svět v lepší místo pomocí smysluplných zážitků.

Už zase můžeme pomáhat v neziskovkách. Vyber si ze sedmi nejbližších dobrovolnických akcí!
Kde všude můžeš letos pomáhat?
 • V Krkonošském podhůří, ve Středisku ekologické výchovy a etiky Rýchory SEVER pomůžeš v termínu 11. - 13. 6.  s realizací tamních zahradních slavností. V neděli pak navíc nasajeme čerstvý horský vzduch v záhoncích.

   
 • O víkendu 18. - 20. 6. přeneseme dobro z Krkonoš na Moravu do hiporehabilitačního centra Ryzáček. Koně zde běžně pomáhají dětem, ty teď můžeš pomoci jim, a to konkrétně ohrazením venkovní jízdárny, úklidem ohrad a pastvin včetně stříhání keřů kolem ohradníků. 

   
 • Dne 26. 6. zamíříme na kouzelné místo - do komunitní zahrady Kuchyňka v Pražské Troji. Tato Jednodenka v libeňské zelené džungli je ideální místo pro milovníky zeleniny, ovoce, eko zemědělství ale i zvířat, protože budeme pomáhat se zlepšením slepičího výběhu. Práce bude ale i pro pořádné siláky, protože bude potřeba udělat cesty z kamení a výkop pro závlahový systém.

   
 • V srpnu tě volají naše Miniworkcampy. Pokud tedy chceš vypnout hlavu na celý týden, tohle je ta správná volba. První taková příležitost bude v týdnu 1. - 8. 8.  Vyrazíme do Železných hor, kde budeme poznávat komunitní život v organizaci L’arche Benediktus. Natřeme sušárnu, zasadíme byliny, stromky a keře, připravíme dřevo na zimu a mnoho dalšího. 

   
 • Následně ve dnech 8. - 16. 8. opět v organizaci SEVER se budeš moct pokochat krásami krkonošské přírody u různorodé práce jako například rekonstrukce dětského hřiště či úpravy na zahradě

   
 • Jsi-li milovník přírody, pak 2. 10. pro tebe máme Jednodenku v lesním klubu Hvězdy v lese v Praze, kde se na chvíli staneme součástí jejich skvělého týmu a pomůžeme s vykopáváním keřů a kořenů, prořezáváním křovin, odklízením nepořádku nebo výstavbou jednoduchého plotu.

   
 • Přírody se dotkneme také na Víkendovce v Porta Coeli, kde? V moravském Tišnově. Ve dnech 29. - 31. 10. nás tu čeká nejen čištění krásných ovocných sadů, ale i možnost menšího dobrodružství ve formě přespání v klášteře. 

Jsme připraveni dobrovolnické akce realizovat v letošním roce i s rizikem nečekaných nebo last minute změn. A protože doba je nejistá a z Miniworkcampu se může stát Víkendovka, z Víkendovky Jednodenka, z Jednodenky pouhá idea…, nebo dokonce celé naopak, změnili jsme poplatky za dobro akce. Nově si tak můžeš vybrat, jak naši práci podpoříš a zaplatíš za účast na akci 300,-, 500,- nebo 700,-. Jako dobrovolník máš na akci zajištěné ubytování, stravu, doprovodný program, navíc jednu cestu na místo ti proplácíme a hlavně se o všechno postaráme. Stačí se jen přihlásit, sbalit, jet a užít si to.

Tak komu s námi pomůžeš? Výběr už necháme na tobě, každopádně chceme po tobě jediné - nalaď se s námi na notu jménem DOBRO a pojď s Tamjdemem prožít skvělé zážitky.

Všechny tyto a nové akce na pomoc neziskovkám po celé ČR sleduj v kalendáři akcí! Nebo se přihlas k odběru našeho newslettteru, aby ti neutekla žádná pozvánka.

 

Jolana za Tamjdem, o.p.s.