Týnes 2022 - Pomáhat je radost

Publikováno 10. 1. 2022 | Dobrovolnik.cz

Krajské týdny pro neziskový sektor

Týnes 2022 -  Pomáhat je radost

Všichni toužíme po podobných věcech. Přejeme si zdraví, krásnou rodinu, naplňující práci, malebnou krajinu, ve které bychom mohli žít a sdílet svůj život s ostatními. Jsou chvíle, kdy se naše touhy naplňují a téměř se svých snů dotýkáme. Je ale mnoho jiných chvil, kdy se cíl naší touhy zdá nedosažitelný, chvil, které jsou pro nás těžké a kdy se cítíme zle. Do našich životů nezvaně, ale přirozeně vstupuje bolest, nemoc, osamění, smrt, či smutek a my se s nimi potřebujeme srovnat.

Je důležité, abychom v takových chvílích nezůstali sami. Aby byl poblíž někdo, kdo dokáže naše trápení pochopit, poradí nám, nebo s námi jen tak půjde kousek cesty. Kdo nás potěší návštěvou v nemocnici, uvaří nám kávu v hospicové čajovně, sdílí s námi, jak se on sám vyrovnával s těžkou chorobou. Někdo, kdo bude vědět, jak přistoupit k našemu autistickému dítěti, kdo se sám dokázal srovnat s odchodem blízkého člověka, kdo dokáže s láskou a citem pečovat o krajinu.

V Libereckém kraji je takových lidí opravdu hodně. Pojďme si jich všimnout, seznámit se, dejme jim prostor a poděkujme za jejich práci pro nás všechny.

 

Srdečně Vás zveme do Krajské vědecké knihovny na Krajské dny pro NEziskový Sektor 2022.

Od 3.2. do 3.3. jsou pro Vás připraveny přednášky, výstava, představení práce neziskovek, prázdninové dílny pro děti, divadelní představení, taneční dílna, koncert pro dobrovolnictví, charitativní bazar a mnoho dalších aktivit. Bude-li potřeba, pojedeme online. Jsme připraveni:)

Další informace a vždy aktuální program naleznete zde:

www.tynes.cz

fcb

Týdny pro neziskový sektor 2022 pro Vás pořádají a na setkání se těší: Liberecký kraj, Asociace nestátních neziskových organizací Libereckého kraje a Regionální dobrovolnické centrum Libereckého kraje