Tam jsi ještě nebyl, pojeď!

Publikováno 3. 9. 2023 | Tamjdem

Hledáš dobrodružství i po létě? To jsi tady správně. S Tamjdemem jich máš na výběr tolik, kolik jenom zvládneš! Ať už na den, nebo na víkend, vyraz s námi na pomoc českým neziskovkám.

Tam jsi ještě nebyl, pojeď!

Co tě čeká? Zkusit můžeš něco nového - pomoz nám vytvořit herní prvky pro dětskou skupinku, připrav záchrannou stanici na zimu, osvěž se místním pivem po stavbě terasovité zdi, nebo vem do rukou kosu a ukaž, kolik síly v tobě třímá!

Vyber si z pěti podzimních dobroakcí. Dobrý pocit z odvedené práce tě bude příjemně hřát během dlouhých zimních večerů.

Kam s námi můžeš vyrazit?

ZABOŘ RUCE DO HLÍNY

#jednodenka ❘ 9. 9. 

Nejlepší způsob, jak vypnout hlavu a uzemnit se, je zabořit ruce do hlíny. Komunitní centrum Pravý Hradec v Klecanech u Prahy ti to umožní. Na téhle jednodence se navíc pořádně vyblbneme. Budeme totiž vyrábět herní prvky pro dětskou skupinu jako pískoviště nebo smyslový chodníček. Vítáni jsou i malí pomocníčci – takže vezmi klidně celou rodinu, udělej si výlet na pravý břeh Vltavy a za(h)rej si v místní komunitní zahradě. 

ZAŽIJ VÍKEND V ZÁCHRANNÉ STANICI

#víkendovka ❘ 15. 9. - 17. 9.

Okolo Třeboně pasou se tam koně! Nejen koně, ale i vydry, veverky nebo netopýry můžeš potkat v místní záchranné stanici. Poznej příběhy místních chráněnců a pomoz s  důležitými úklidovými pracemi, které stanici připraví na zimu. Ve volném čase si prohlédneme Třeboň, nebo si uděláme výlet do okolní přírody.                  

POSTAV TŘEBA ZEĎ

#víkendovka ❘ 6. 10. - 8. 10.

Je libo pořádnou posilovnu na čerstvém vzduchu? Poznej pivovar Chříč, který se povedlo skupině nadšenců zachránit, jeho provoz obnovit a ještě z něj vytvořit místo, kde se konají festivaly, poutě a další oslavy. Pivovar navíc zaměstnává lidi s hendikepem. Budeme tu stavět zeď pro záhonky, kde se místní děti budou učit pěstovat zeleninu a bylinky. Těžká práce, která má smysl a za kterou nás čeká lahodná odměna.

PŘILOŽ RUKU K DÍLU V KOMUNITNÍM CENTRU KOTLASKA

#jednodenka ❘ 14. 10.

Komunitní centrum a zahrada Kotlaska poskytuje pražanům zelenou oázu ve městě. Tamjdem tu postaví pergolu, která zastíní slunné prostranství během příštích letních dnů a výstavbou zídek vytvoří útulné kouty pro odpočinek. Kdo se nebojí práce ani kdyby to máchání krumpáčem bylo, je rozhodně vítán! Poznej místo, kde si můžeš kdykoliv přijít zevlit do stínu stromů nebo kam můžeš přijít na některou ze zajímavých akcí, které Kotlaska pořádá.

POMOZ S OBNOVOU KRAJINY V ROZTOKÁCH

#jednodenka ❘ 21. 10.

Alšova vyhlídka, vrch Řivnáč…krajina kolem Roztok u Prahy je místem, na jejíž obnově pracuje spolek Jestřábník. Vyraz na říjnovou jednodenku a zahřej se při sečení a vyřezávání všeho, co do krajiny nepatří. Připravena je i drobná práce v ovocném sadu.. Dozvíme se spoustu zajímavých informací a když počasí dovolí, večer zakončíme u táboráku.

 

JAK NAŠE DOBROAKCE PROBÍHAJÍ?

  • Těšit se můžeš na nabitý program celé akce, ale i čas na seznamování se s ostatními, na odpočinek či výlet po okolí nebo městečku.

  • Na akcích se schází skupiny 5 až 15 lidí různého věku i zájmů, kteří se mezi sebou zpravidla neznají.

  • Typ a množství manuální práce, se kterou organizacím pomáháme, jsou velmi pestré a záleží na potřebách konkrétního projektu.

  • Neziskovky poznáváme i díky přednáškám, prezentacím a workshopům, které pro nás během akcí pořádají.

  • A nakonec svoje kouzlo má i společné vaření a stolování nebo ubytování v jednoduchých podmínkách třeba ve vlastním spacáku.

Sleduj náš Facebook nebo odebírej dobrovolnický newsletter a nic ti neuteče!

POZNEJ NÁS OSOBNĚ

Na závěr bychom tě rádi pozvali na tradiční #TAMZAJDEM, tedy setkání Tamjdem týmu, dobrovolníků a leaderů. Termín podzimního setkání ještě upřesníme, ale bude to v nějaké pěkné kavárně či hospodě. Budeš mít možnost poznat náš tým i dobrovolníky a doptat se na všechno, co tě zajímá. Příjemného posezení se můžeš těšit na pubquiz!  Vše ti dáme zavčasu vědět. Pokud se zdráháš, klidně vezmi kamaráda nebo kamarádku, ale určitě přijď! ❤️

Těšíme se na všechny společné zážitky!

Tamjdem tým