Senioři slaví a čím dál víc mluví… online!

Publikováno 30. 9. 2020 | Tereza Cimburková

Dnes je Mezinárodní den seniorů a kam jinam se podívat, než do Života 90. Jeho cílem je už třicet let podporovat nezávislost u starších lidí. A v dnešní době zcela aktuálně nabízí nově například online kurzy cizích jazyků.Dnes je Mezinárodní den seniorů a kam jinam se podívat, než do Života 90. Jeho cílem je už třicet let podporovat nezávislost u starších lidí. A v dnešní době zcela aktuálně nabízí nově například online kurzy cizích jazyků.

Senioři slaví a čím dál víc mluví… online!

Na začátek trochu osobně

Pro mě měl Život 90 zásadní vliv na můj život. Před dvaceti lety jsem v rámci studia Jahodovky (sociálně právní škola) nastoupila na praxi na Senior linku. Tam jsem se do práce se seniory zamilovala a věnovala se jí pak jak při studiu, tak po studiu jako sociální pracovnice. Když jsem pak přesedlala z rodinných důvodů na jinou profesi, seniorům jsem zůstala věrná. Jen z druhé strany, z pozice dobrovolníka. A právě letos se konal můj návrat ke kořenům. Stala jsem se jedním z dobrovolnických lektorů online jazykových kurzů. Konkrétně budu vést lekce angličtiny, ke které jsem profesně přešla právě od přímé sociální práce. Kruh se tím krásně uzavírá a já se na tuto společnou aktivitu moc těším, ač bude „jen“ přes obrazovku.

Jazykové kurzy – hledají se další dobrovolníci!

Život 90 nabízí jazykové kurzy dlouhodobě. Nyní rozšiřuje svou nabídku z důvodu současné situace. Má zájem i nadále udržet seniory aktivní, zároveň však v bezpečí. Navíc díky online kurzům rozšiřují svou klientelu i mimo Prahu. Připojit online se mohou zájemci nad 60 let z celé republiky. Pokud víte o někom, komu by se tato aktivita líbila, určitě mu dejte vědět, ještě se může zapojit. Nabídka je široká: kromě zmíněné angličtiny lze také studovat francouzštinu, španělštinu, italštinu a němčinu. Stejně tak se mohou ozvat dobrovolníci na pozici lektorů. Čím víc bude dobrovolníků, tím více kurzů se bude moct otevřít.

https://www.zivot90.cz/cs/komunita/akce

Další široká nabídka

Život 90 se samozřejmě zdaleka nevěnuje pouze cizím jazykům. Kromě přednášek, besed, vycházek, výletů a společenských akcí pořádá i mezigenerační setkávání, paměťové či tvůrčí kurzy. Do pravidelných kurzů pak patří ty pohybové (od jógy a pilates, přes meditace po břišní tance) nebo počítačové kurzy. Tady nutno se ještě vrátit k dobrovolníkům. Vzhledem ke zvýšenému počtu zájemců o online kurzy se zvyšuje také zájem o zaučení a poradenství při práci s počítačem. Dobrovolníci se tedy mohou hlásit i na tuto pozici. Zde by se nejspíš nejednalo o dlouhodobou a pravidelnou spolupráci, ale o jakési „zaučení“ a poté případně být k dispozici na poradu v případných nesnázích.

Milí senioři, milí dobrovolníci, milí čtenáři, mějte zajímavě aktivní a zdravý nejen dnešní sváteční den!

PDF icon letacek_online_kurzy.pdf