Psaní od srdce

Publikováno 1. 5. 2024 | Dobrovolnik.cz

Kdy jste naposledy někomu poslali rukou psaný dopis? Pošlete psaní od srdce seniorům, kteří už si s nikým nedopisují, a přitom mají tolik co sdělit. Uděláte jim radost a třeba i najdete nové přátele. Druhý ročník Psaní od srdce se koná od 26.4. do 12.5.2024.

Psaní od srdce

Smyslem projektu Psaní od srdce je přinášet radost seniorům a přispívat k odstraňování bariér mezi lidmi i generacemi. Chceme upozornit na to, že senioři často zažívají samotu a ubývající sociální kontakty, a přitom mají mnoho zkušeností a zážitků, často i aktivní zájem o své okolí. Psaní od srdce nabízí také příležitost navázat nové vztahy a zase jednou, u někoho možná poprvé v životě, poslat rukou psaný dopis.

Cílem projektu je získat v období od 26. dubna do 12. května 2024 pisatele pro několik tisíc dopisů. Dopisy poputují za pomoci pečovatelek k seniorům především v domácím prostředí, ale i do domovů pro seniory. Zapojit se může každý, kdo má chuť udělat něco hezkého pro lidi ve svém okolí.

A pro ty, kteří se na psaní necítí, je tu možnost poslat finanční dar. Díky dárcům bude moci Diakonie dělat seniorům radost například terapiemi s pejsky, hudebními zážitky nebo výlety.

Projekt pořádá Diakonie ČCE společně s TV Nova.