Přebytečné vánoční ozdoby a dekorace najdou smysl v Liberci – pošlete je dál.

Publikováno 10. 10. 2023 | Dobrovolnik.cz

Máte doma vánoční výzdobu navíc? Od 2. října do 30. listopadu bude probíhat již 5. ročník sbírky vánočních ozdob a dekorací na podporu onkologicky nemocných a jejich blízkých na Liberecku. Zapojit se může každý, kdo daruje či nakoupí ozdoby. Získané finance zajistí bezplatné služby odborníků v Centru Amelie Liberec těm, kdo je potřebují a vyhledávají.

Přebytečné vánoční ozdoby a dekorace najdou smysl v Liberci – pošlete je dál.

„Sbírka již několik let pomáhá financovat služby nemocným i jejich blízkým, kteří přicházejí do Amelie, protože jim do života vstoupila rakovina. Přicházejí na individuální konzultace s psychologem nebo sociálním pracovníkem, hledají informace, kontakty, ale třeba i další lidi, se kterými mohou sdílet své radosti i strasti,“ říká Renata Kotúčková, sociální pracovnice Centra Amelie v Liberci. „Nemoc jim vše mění, nemohou pracovat, řeší léčbu a péči, často by na služby ani neměli, proto je bezplatnost služeb Amelie důležitá.“

Zaslat nebo donést ozdoby a dekorace je možné na několik míst, která se budou dále rozšiřovat. Od pondělka je můžete zanechat na sběrných místech:

  • Centrum Amelie Liberec – KN Liberec, Husova 357/10 (budova U, 1. patro), Liberec
  • Krajská vědecká knihovna v Liberci – Rumjancevova 1362/1, Liberec
  • Informační Centrum Chrastava – Náměstí 1. máje, 463 31 Chrastava

Následný prodej vánočních ozdob a dekorací se uskuteční od 8. do 14. prosince v OC FORUM u stánku Amelie. Lidé tak mohou pořídit nové dekorace a ozdoby za rozumnou cenu, udělat jiným radost, ale také pomoci lidem, kteří se ocitli v těžké životní situaci kvůli nemoci svojí nebo svého blízkého.

„Finance na provoz i personál Centra zajišťujeme z nejrůznějších zdrojů a udržet služby nejen v Liberci je pro nás vysoká priorita, obzvláště když se plánuje snižování veřejných zdrojů, o jehož podobě dopředu nic nevíme,“ doplňuje ke sbírce Michaela Čadková Svejkovská, ředitelka Amelie, z.s. „I proto je pro nás sbírka ozdob v Liberci důležitá, snižuje totiž riziko, že bychom museli služby omezovat, což nechceme.“

Pošlete své přebytečné vánoční ozdoby a dekorace do benefiční sbírky na podporu lidí s rakovinou. Udělají radost a přinesou užitek.

Pro více informací o vánoční sbírce kontaktujte:

Renata Kotúčková, sociální pracovnici Centra Amelie v Liberci

liberec@amelie-zs.cz

tel: 608 458 282

Adresa: Krajské nemocnice Liberec (budova U, vchod z Jablonecké ul.)                                                                    

 

Kdo jsme:

Amelie se již od roku 2006 věnuje psychosociální pomoci onkologicky nemocným a jejich blízkým. Vizí Amelie je, aby rakovina byla vnímána „jen“ jako součást života a své poslání vidí v tom, že pomáhá žít život s rakovinou. Více informací o aktivitách a neziskové organizaci Amelie, z.s., lze najít na oficiálních webových stránkách www.amelie-zs.cz

Centrum Amelie v Liberci funguje od roku 2015 v prostorách Krajské nemocnice Liberec. Je doposud jedinou profesionální organizací, která v regionu poskytuje psychosociální služby komplexně a odborně všem dospělým, onkologicky nemocným a jejich blízkým a to bez rozdílu diagnózy, stádia onemocnění či pohlaví. Služby Centra jsou bezplatné a soustředí se jak na individuální, tak skupinové aktivity a nabídku informační podpory (přednášky, workshopy, podpůrné tištěné materiály).

 

Důležité odkazy:

Centrum Amelie v Liberci: https://www.amelie-zs.cz/liberecko/                                                                                   

Aktivity a fungování Centra Amelie Liberec: https://www.amelie-zs.cz/liberecko/centrum-liberec/