POMOZ LIDEM PO TORNÁDU

Publikováno 15. 8. 2021 | Tamjdem

27. 8. 2021 – 29. 8. 2021

Od živelné katastrofy, která vzala domov mnoha moravským rodinám, uplynulo už několik týdnů. Vlna solidarity, která se zvedla napříč Českem, místním pomohla přečkat první těžké dny. Většina sutin už je odklizena a střechy (alespoň provizorně, protože řemeslníků je nedostatek) zakryty. Obce se ale z následků tornáda budou zotavovat ještě dlouhé měsíce a dobrovolníků, kteří jim nabízí svou pomoc, na místo jezdí čím dál méně. Proto jsme se rozhodli, že se společně vydáme do postižené oblasti a pomůžeme tam, kde bude zrovna nejvíce potřeba.
POMOZ LIDEM PO TORNÁDU

 

CO BUDEME DĚLAT?

Všechno, co bude potřeba a co bude v našich silách. Podle vlastních schopností a sil budeme vysbírávat a zametat úlomky, čistit cihly, vyvážet kolečka suti, rozebírat poškozené zdi nebo asistovat řemeslníkům. Náplň naší práce se bude odvíjet od domluvy s místními koordinátory. Ti mají přesné informace o potřebách postižených rodin a pomohou nám efektivně směřovat naši pomoc.

Velmi oceníme účast každého, kdo se rozhodne věnovat svůj volný čas pomoci v postižené oblasti. Obzvláště pak silných, manuálně zručných mužů, kteří mají zkušenosti s řemeslnou prací.

CO BYS MĚL/A VĚDĚT

Víkendovka na Moravě není klasická Tamjdem Víkendovka. Cítíme velkou potřebu vydat se do postižené oblasti pomoct a zároveň nejsme zatím schopni poskytnout ti mnoho podrobnějších informací. Proč tomu tak je? Musíme být připraveni operativně reagovat na aktuální potřeby postižených obcí, a proto až s blížícím se datem Víkendovky upřesníme, kam přesně se vydáme a kde vznikne naše zázemí pro přespávání. Nečekej žádný luxus, na Moravu jedeme makat, protože věříme, že je to potřeba a že tam můžeme být opravdu užiteční. 

To, že se nejedná o klasickou Víkendovku zároveň znamená, že po tobě nevyžadujeme platbu účastnického poplatku a zároveň ti nebudeme hradit dopravu na místo akce ani stravu v jejím průběhu. S dobrovolnickým pojištěním zdarma nicméně počítat můžeš, rádi ho pro tebe zařídíme. 

Chceš se společně s námi organizovaně vydat pomoct do postižené oblasti? Tak se přihlaš ZDE