LÁKÁ TĚ VEDENÍ TÝMU A PROJEKTOVÝ MANAGEMENT? STAŇ SE LEADEREM DOBROVOLNICKÉ AKCE

Publikováno 14. 4. 2022 | Tamjdem

Chceš s námi měnit svět českých neziskovek a ještě si u toho vyzkoušet vedení týmu, eventovou produkci, projektový management v praxi a posunout svůj vlastní leadership na další level?

LÁKÁ TĚ VEDENÍ TÝMU A PROJEKTOVÝ MANAGEMENT? STAŇ SE LEADEREM DOBROVOLNICKÉ AKCE

Co ti zkušenost leadera přinese do života?

Na vlastní kůži si vyzkoušíš vedení týmu, eventovou produkci a projektový management a teorie, které z těchto oblastí znáš, konečně ověříš v praxi.

V reálných situacích poznáš, jaký jsi leader, jaké jsou tvoje silné stránky a na čem chceš ještě zapracovat.

Procvičíš si prezentační dovednosti, facilitaci skupinových diskuzí, organizaci a delegování práce, organizaci volného času, time management, vedení a reflexi aktivit a her na práci se skupinovou dynamikou a na získávání zpětné vazby a průběžné evaluace, komunikaci se zástupci neziskových organizací, vyhodnocení naplňování stanovených cílů akce…

Nepřeháníme! Náplň práce leadera je vážně takto pestrá. Zkušenost leadera ti přinese obrovský potenciál pro tvůj osobní rozvoj a to, co se s námi naučíš, pak můžeš uplatnit i ve své profesi nebo osobním životě.

 

Kdo je a co dělá leader (rozuměj leader či leaderyně, muž či žena)?

Leader dobrovolnické akce je pro její realizaci nepostradatelný. Během ní zajišťuje, aby spolupráce neziskovky a skupiny dobrovolníků probíhala co nejlépe a ke spokojenosti všech.

Organizaci např. pomáhá, aby poutavě představila svou činnost, dostatečně zadala pracovní úkoly a vysvětlila jejich smysl, měla nachystaný dostatek pracovních pomůcek, ale i plán B apod. A dobrovolníkům pomáhá např. seznámit se mezi sebou a prolomit ledy, orientovat se v časech a programu projektu, zvolit si správný pracovní úkol, strávit volný čas na akci způsobem, jaký skupině nejvíce vyhovuje apod.

Kromě vedení skupiny a koordinace akce na místě je leader do realizace akce zapojený ještě před ní, kdy komunikuje s přihlášenými dobrovolníky i s neziskovkou, a pak také po samotném projektu, kdy se všemi stranami všechno vyhodnotí a posdílí fotky.

To vše za pomoci naší koordinátorky, která ho celým procesem provádí a poskytuje mu potřebné materiály a informace. Leader ale i na organizaci samotné akce nemusí být sám a může ji pořádat ve dvojici se zkušeným leaderem.

Ve zkratce, role leadera je krásně pestrá a zároveň zodpovědná. Leader nám pomáhá zajistit, že celá dobrovolnická akce proběhne hladce, a s jejími výsledky jsou spokojené neziskovky i dobrovolníci.

 

Komu je pozice určená a jak je časově náročná?

Leader se během roku ujímá realizace jedné a více vybraných dobrovolnických akcí od A do Z – podle svých preferencí a volného času.

V průběhu celého roku se tedy jedná o spolupráci o rozsahu 30 – 60 hodin na akci (podle míry individuálního zapojení). A to včetně přípravy akce (cca měsíc před začátkem akce), její samotné realizace během daného dne, víkendu, nebo týdne a následného vyhodnocení (do 2 týdnů po akci).

Pozice leadera se hodí např. pro studenty, kteří hledají praxi či stáž, pro důchodce i rodiče s malými dětmi, kteří si chtějí rozšířit obzory a osvojit si nové obory. Máme mezi leadery ale i zaměstnance různých firem, pro které je práce leadera relax a zajímavé zpestření.

Pro všechny je to ale příležitost rozvíjet se po všech stránkách, přijmout různorodé výzvy či vystoupit ze své komfortní zóny.

 

Do jakých akcí se můžeš v letošním roce zapojit?

Kalendář se nám postupně plní dobrovolnickými akcemi. Momentálně je možné ujmout se role leadera na akci na pomoc ekologickému centru v Moravském krasu Švýcárna. A dále hledáme druhého leadera ke zkušenému parťákovi na akce na pomoc klášteru Porta Coeli, ekologické organizaci Sever, kulturnímu centru Farmstudio.

V plánu jsou ale i další a další akce, které teprve zveřejníme a které budou potřebovat své vedoucí. Např. se vydáme na pomoc komunitnímu domu pro lidi s handicapem Benediktus, pivovaru jako sociálnímu podniku Propolis, místu, kde léčí koně Ryzáček atd.

 

Přidej se do týmu, proškolíme tě!

Jestli tě tato příležitost zaujala, ozvi se koordinátorce Zuzce na zuzana.loudova@tamjdem.cz, nebo se rovnou přihlas na naše školení, které pořádáme pro všechny nové leadery o víkendu 29.4. - 1.5.2022.

S profesionálními lektory provedeme účastníky modelovou dobrovolnickou akcí, ale zejména také tématem leadershipu. Tato víkendovka je prvním krokem na cestě leadera. V průběhu roku uspořádáme další několikahodinové či celodenní, on-line či osobní workshopy na témata jako první pomoc, vedení aktivit a vystupování před skupinou, umění dávat a přijímat zpětnou vazbu apod. Navíc ti budeme po celý dobu individuálně k dispozici.

Pojď do toho s námi! Přihlas se na školení do 17.4.

 

 

Těšíme se na spolupráci

Tamjdem tým