ImproExpress: Unikátní divadelní projekt na kolejích hledá poslední účastníky či účastnice

Publikováno 25. 6. 2024 | Dobrovolnik.cz

V létě tohoto roku se uskuteční jedinečný divadelní projekt čojč ImproExpress, který propojí mladé lidi z Česka a Německa prostřednictvím improvizačního divadla a cestování vlakem. Tento přeshraniční projekt si klade za cíl posílit mezikulturní porozumění, podpořit udržitelnou mobilitu a zapojit mladé lidi do kreativních a komunitních aktivit.

ImproExpress: Unikátní divadelní projekt na kolejích hledá poslední účastníky či účastnice

Projekt ImproExpress má ještě několik posledních volných míst pro mladé lidi ve věku 14 až 25 let, kteří mají zájem o divadlo, improvizaci a kulturní výměnu. Účastníci budou mít příležitost setkat se s vrstevníky z obou stran hranice, zapojit se do divadelních workshopů, interkulturních aktivit a veřejných vystoupení. Během projektu se naučí různé techniky improvizačního divadla, zlepší své komunikační a jazykové dovednosti. Celý projekt vyvrcholí závěrečným vystoupením na Bezdružickém parním létě, které každoročně přiláká stovky návštěvníků.

Pokud máte zájem stát se součástí tohoto inspirativního projektu a přispět k budování mostů mezi kulturami, neváhejte a přihlašte se co nejdříve na www.cojc.eu na stránce aktuálních projektů. Přihlášky jsou otevřené pro mladé lidi z Česka i Německa, kteří chtějí zažít nezapomenutelné léto plné divadla, cestování a nových přátelství.

Na závěr projektu, tedy 3.8.2024 se těšíme na setkání s diváky na Bezdružickém parním létě, kde účastníci předvedou výsledky své práce. Přijďte se podívat na kreativní představení mladých talentů a podpořit je v jejich snaze o posílení mezikulturního dialogu a udržitelné mobility.

Co je to čojč a co dělá?

Česko-německá kulturní síť čojč si klade za cíl přinášet pohled mladé generace na témata

příhraničí. Své názory mládež poté interpretuje skrze divadelní představení a prezentace,

která jsou srozumitelná publiku z obou stran. Čojč si hraje s komunikací, přeshraničním dialogem, podobnostmi a rozdíly - využívá k tomu scénické vyjádření, nonverbální komunikaci a svůj vlastní jazyk, který je směsicí češtiny a němčiny, jak už sám název této kulturní sítě napovídá čojč = česky a deutsch zusammen společně.

Pro více informací a přihlášky prosím navštivte naše webové stránky www.cojc.eu nebo nás kontaktujte na emailové adrese karel.hajek@cojc.eu.

Projekt ImproExpress podporují: Erasmus +, Bundesministerium für Familie, Senioren, Frauen und Jugend, Česko-německý fond budoucnosti, Koordinační centra výměn česko-německé mládeže Tandem, Bayerischer Jugendring, Kinder- und Jugendplan des Bundes, Plzeňská dráha z.s., České Dráhy, MAS Český Západ, ZŠ, MŠ a ZUŠ Bezdružice

Těšíme se na vás!

Za tým ImproExpress

Karel Hájek, projektový vedoucí - karel.hajek@cojc.eu, +420 724 530 358