Daruj z lásky

Publikováno 14. 2. 2020 | Tereza Cimburková

Čtrnáctý únor je už známý jako den lásky. Je to ale také Den darování knih. A neexistuje snad nic hezčího, než dostat knihu z lásky. Ale ne, možná něco hezčího existuje: dát knihu z lásky! A tak se přidej a DARUJ KNIHU. Máme i doporučení, kdo by byl určitě rád: Hospic Dobrého Pastýře. 

Daruj z lásky

Hospic Dobrého Pastýře zahájil sbírku knih pro velký dobročinný knižní bazar, který se uskuteční v březnu. Výtěžek bazaru poputuje na podporu péče o nevyléčitelně nemocné pacienty. Sbírají se pouze zachovalé a nepoškozené knihy. Ideálně pak knižní novinky, hodnotnou klasiku či bestsellery. Sbírka začala 24/1/2020 a končí 23/2/2020. A protože knížky se úžasně hromadí, s radostí Vás zveme na akci, kde se budou prodávat. Bude to úžasný den s velmi zajímavým dobrovodným programem. 

Nenechte si proto ujít báječnou březnovou událost v Knihovně Václava Havla! Hospic Dobrého Pastýře zde pořádá 14/3/2020 od 10:00 hodin velký charitativní knižní bazar, těšit se můžete na fantastický výběr knižních novinek i hodnotných klasických děl. Najdete zde českou i světovou beletrii, bestsellery, severské drama, dětskou literaturu, sci-fi, poezii, učebnice, životopisy, cestopisy, detektivky, kuchařky i esoteriku. Na své si přijde opravdu každý. Jednotlivé tituly pořídíte za 50 / 100 /150 korun, některé i za dobrovolný příspěvek, za nákup Vám bude vystaveno potvrzení o daru.

DOPROVODNÝ PROGRAM:

11:00 – O ČERVENÉ KARKULCE

Nekonvenční loutkové divadlo Štěpána Volného.

14:00 - SETKÁNÍ S MICHALEM VIEWEGHEM

Před několika lety se utkal se smrtí a zvítězil. Neformální diskuze o jeho životě a tvorbě „před a po“.

16:00 – BESEDA: NEZBYTNOST ODCHÁZENÍ A KRÁSA DOPROVÁZENÍ

Hosté: Milosrdná sestra svatého Karla Boromejského ANGELIKA PINTÍŘOVÁ, publicista a filmový dokumentarista TOMÁŠ ŠKRDLANT, autor dokumentárního snímku „I am like a tiger“, zdravotní sestra domácího Hospice Dobrého Pastýře ADRIANA ŠANDREJOVÁ a MICHELA ŘÍHOVÁ, která za pomoci domácího hospice svého otce doprovázela. Besedu slovem a hudbou provází houslista a herec MARTIN ZBROŽEK.

17:30 - PROMÍTÁNÍ DOKUMENTU “I AM LIKE A TIGER”

Posledních sto metrů životního maratónu slovenského architekta a portrétisty Josky Vensona. Setkání s nemocí i se smrtí. „Posledních sto metrů maratonu je nejtěžších. Nebudu se plazit. Budu sprintovat až do cíle." To je heslo, kterým se řídil. A nebál se odhalit ty nejniternější okamžiky konce života před kamerou. Scénář a režie: Tomáš Škrdlant (2011)Vstupné dobrovolné.

Odkaz na březnový bazar: https://www.facebook.com/events/1280682458785570/