Další zastávkou výstavy „Hodina, která mění životy“ je nákupní centrum Avion Shopping Park v Ostravě

Publikováno 24. 9. 2023 | Dobrovolnik.cz

Dobrovolnické centrum ADRA Ostrava zve veřejnost na výstavu velkoformátových fotografií HODINA, KTERÁ MĚNÍ ŽIVOTY, která bude až do 6. října umístěna v nákupním centru Avion Shopping Park v Ostravě. Návštěvníci centra ji najdou mezi Informacemi a kavárnou Starbucks. Výstava si klade za cíl představit netradičním způsobem dobrovolnictví a motivovat případné zájemce k dobrovolnickým aktivitám.

Další zastávkou výstavy „Hodina, která mění životy“ je nákupní centrum Avion Shopping Park v Ostravě

Výstava dvanácti velkoformátových fotografií zachycuje objektivem ostravské fotografky Evy Palkovičové reálné situace dobrovolníků ADRA ve chvílích nezištné a smysluplné pomoci druhým. Dobrovolníci ADRA věnují svůj čas dětem, osamělým seniorům, lidem na konci života nebo dětem i dospělým s tělesným či mentálním postižením.

„Prostřednictvím velice emotivních fotografií chceme veřejnosti ukázat, v čem spočívá největší síla dobrovolnictví. Název výstavy HODINA, KTERÁ MĚNÍ ŽIVOTY vyjadřuje, jak málo někdy stačí k tomu, abychom proměnili život nejenom někomu jinému, ale zároveň i sobě. Název odkazuje na reálné výpovědi našich dobrovolníků, kteří nám často říkají, že to, co jim dobrovolnictví přináší několikanásobně převyšuje čas a energii, kterou do něj vkládají“, uvádí vedoucí Dobrovolnického centra ADRA v Ostravě – Dagmar Hoferková.

Ze zkušeností našich dobrovolníků víme, že i během jedné „obyčejné hodiny“ se skutečně dějí zázraky. Dobrý pocit ze smysluplně stráveného času s někým, kdo to opravdu potřebuje, je pro naše dobrovolníky jednou z hlavních motivací a naše výstava chce toto poselství vyslat do světa,“ dodává Dagmar Hoferková.

Zájemci o dobrovolnictví mají někdy obavu z toho, že je to činnost časově náročná a že se jí v dnešní uspěchané době nebudou moci naplno věnovat. Dobrovolnické centrum ADRA v Ostravě doporučuje vyčlenit si pro tuto činnost hodinu nebo dvě týdně, či jednou za dva týdny. Dobrovolník nemusí mít žádné speciální dovednosti, předpokládá však určitou míru empatie, věk minimálně 15 let a čistý trestní rejstřík.

ADRA v Ostravě v současné době hledá nové dobrovolníky do všech dobrovolnických programů především však k osamělým seniorům a seniorkám, k nemocným, ale i k lidem s tělesným či mentálním postižením. Zájemci o dobrovolnictví si mohou domluvit osobní schůzku na tel. č.: 733 485 548 nebo vyplnit formulář na stránkách www.adraostrava.cz.