čojč Mark(e)t: měnit, experimentovat, učit se

Publikováno 3. 8. 2022 | Dobrovolnik.cz

V termínu od 15. do 18. září se ve Weidenbergu u Bayreuthu setká 20 lidí různých věkových kategorií z Čech a Bavorska, aby společně sdíleli znalosti, zkušenosti a konkrétní metody pro stávající i budoucí pedagogy, pedagožky, vedoucí projektů mládeže a všechny, kteří se zajímají o přeshraniční práci s mládeží a divadelní pedagogiku. 

čojč Mark(e)t: měnit, experimentovat, učit se

Čojč (= česky a “deutsch” - tedy německy - dohromady) je kulturní síť, která od roku 2000 v česko-bavorském příhraničí pomáhá prostřednictvím divadelně pedagogických projektů s různými aktuálními tématy sbližovat mládež z obou stran hranice. V rámci těchto projektů za ta léta vzniklo mnoho metod, jak vést a pracovat s vícejazyčnou skupinou, jak motivovat mladé lidi ke kreativitě a ja zajistit správnou skupinovou dynamiku. Čojč tyto metody pravidelně sdílí v rámci workshopů čojč Pädagogiky - vždy zaměřených na určitou specifickou oblast pedagogické činnosti. Čojč Mark(e)t je jedna z forem čojč Pädagogiky, která vytváří platformu pro setkávání všech, kteří se chtějí pedagogicky profilovat, vzdělávat a sdílet se stávajícími i budoucími kolegy své poznatky. Vítáni jsou všichni, ať už se jedná o zkušené nebo budoucí vedoucí, pedagogy, mládežnické vedoucí, účastníky takovýchto setkání, zájemce o česko-německou spolupráci, či úplné “nováčky” v této oblasti.Na čojč Mark(e)t jak už název napovídá přijíždí tito lidé představit to nejlepší ze svého repertoáru, či experimentovat v bezpečném prostoru kolegia s novými metodami a aktivitami a získávat zpětnou vazbu pro svou další pedagogickou práci. Tento workshop plný nápadů a rozvoje se bude odehrávat v Naturfreundehaus “An der Königsheide” a případní zájemci o účast jsou vítání. Více informací a příhlášku je možné najít na webových stránkách sítě v sekci aktuálních projektů (https://www.cojc.eu/cs/projekty/aktualni-projekty/372-cojc-paedagogika-cojc-market).

Akce se koná za podpory Česko-německého fondu budoucnosti, Bayerischer Jugendring a Bayerisches Staatsministerium für Familie, Arbeit und Soziales.

Těšíme se na všechny, kdo se rozhodnou s námi sdílet s cílem pomáhat překonávat hranice!

Více informací na +420 724 530 358, karel.hajek@cojc.eu, nebo www.cojc.eu.