ADRA v Ostravě otevírá již čtvrtý charitativní obchod

Publikováno 26. 5. 2023 | Dobrovolnik.cz

Charitativní ADRA obchody v Ostravě provozuje dobrovolnické centrum této organizace. Hlavním cílem je z výtěžku prodeje podporovat a rozvíjet dobrovolnické aktivity v našem městě.  Síť tří stávajících obchodů doplní v pondělí 29. 5. nový charitativní ADRA obchod v centru Ostravy na Poštovní ulici.

ADRA v Ostravě otevírá již čtvrtý charitativní obchod

První charitativní ADRA obchod otevřelo dobrovolnické centrum již v roce 2016 v Ostravě-Vítkovicích. Postupně vznikl ADRA obchod na Sokolské ulici a v Porubě na Hlavní třídě. A nyní zve ostravská ADRA veřejnost na slavností otevření, již čtvrtého obchodu, které proběhne příští pondělí ve 12.00 hod. na Poštovní ulici č. 1118/10.

„Důvody, proč lidé do našich ADRA obchodů chodí, jsou různé. Může to být šetrnost vůči planetě, ale i peněžence. Motivem může být i složitější ekonomická situace rodiny, touha objevit něco originálního nebo chuť pomáhat dobré věci. Ve zkratce by se dalo říct, že darováním či nákupem mohou naši zákazníci pomáhat hned třikrát. Dávají druhou šanci věcem, druhou šanci lidem a zároveň podpoří dobrovolnictví“, objasňuje smysl ADRA obchodů jejich vedoucí, Irena Vyhlídalová.  

 A jak celý proces funguje? Charitativní ADRA obchody přijímají nejenom zachovalé oblečení, ale i boty, hračky, dětské knížky, nádobí či další potřeby do domácnosti. Pro své zákazníky mohou mít tyto obchody hned několik benefitů. Tím nejčastějším je obvykle potřeba zbavit se nepotřebných věcí a zároveň podpořit dobrou věc. ADRA totiž z prodeje financuje své vlastní dobrovolnické aktivity.

Stále více zákazníků však uvažuje i ekologicky. Stovky tun oblečení, které by jinak skončilo na skládkách a zatížilo naši planetu, se dostává zpátky do oběhu k lidem, kteří je ještě využijí. Na vzestupu jsou i další moderní trendy, jako například upcyklace, kdy lidé z vyřazeného šatstva nebo produktů, které se v obchodech prodává, vytvářejí nové moderní designové kousky. 

Neméně podstatný je i sociální rozměr charitativních obchodů, ve kterých ADRA ve spolupráci s Úřadem práce pomáhá zapojit dlouhodobě nezaměstnané do pracovního procesu.  Rovněž provozuje i dva sociální šatníky. Ty jsou určeny všem, kteří se ocitli v nelehké životní situaci. Na základě potvrzení z úřadu zde mohou například lidé bez domova, v tíživé finanční situaci či osoby propuštěné z výkonu trestu, dostat jednorázovou materiální pomoc.

O organizaci ADRA v Ostravě

Dobrovolnické centrum ADRA koordinuje dobrovolnické aktivity v Ostravě a okolí už od roku 2008. Po celou dobu tato organizace propojuje svět lidí, kteří chtějí pomáhat, se světem těch, kteří pomoc potřebují. Ostravská ADRA je součástí mezinárodní humanitární organizace ADRA, která pomáhá lidem v nouzi po celém světě. Dobrovolníci a dobrovolnice ADRA přinášejí radost do života seniorům, dětem, nemocným či lidem se zdravotním postižením. Kromě koordinace dobrovolnictví ADRA provozuje v Ostravě čtyři charitativní obchody a věnuje se i firemnímu dobrovolnictví.   

Více informací o organizaci naleznete na www.adraostrava.cz nebo na sociálních sítích Facebook (Dobrovolnické centrum ADRA Ostrava) a Instagram (adra_ostrava).

KONTAKTY:

Vedoucí charitativních ADRA obchodů:

Ing. Irena Vyhlídalová, tel. +420 739 605 900, e-mail: irena.vyhlidalova@adra.cz

Ing. Dagmar Hoferková

Vedoucí dobrovolnického centra ADRA Ostrava

dcostrava@adra.cz |+420 737 913 114 |www.adraostrava.cz