Víte, co je to „Úklidová KPZka“?

Publikováno 27. 7. 2022 | Dobrovolnik.cz

Spolek Ukliďme Česko vyzývá tradičně dobrovolníky k úklidům přírody především v jarním a podzimním termínu. Pro všechny, kteří chtějí uklízet celoročně, připravil novinku v podobě úklidové KPZky (Krabičky Poslední Záchrany), která obsahuje vše, co je k úklidu nepořádku zapotřebí - pytle, rukavice a dezinfekční gel na ruce.

Víte, co je to „Úklidová KPZka“?

KPZka je jednou z položek nově otevřeného Fan-Shopu, určeného především pro organizátory a účastníky dobrovolnických úklidových akcí.  Umožňuje jednoduché objednání úklidových pomůcek a reklamních předmětů akce Ukliďme Česko. Ceny úklidových prostředků jsou proto dotované (a max. počet objednaného zboží omezen), nákupem reklamních předmětů naopak podpoříte zajištění materiálu a logistiku pro další dobrovolnické úklidy.

A pro všechny, kdo mají občas chuť si nejen zanadávat, ale třeba při dovolenkových výletech i přiložit ruku k dílu a uklidit nepořádek po druhých, pak přichystal spolek Ukliďme Česko ve spolupráci s Tierra Verde novinku v podobě úklidové KPZky (Krabičky Poslední Záchrany), která obsahuje vše, co k uklízení potřebujete – pytle, rukavice a dezinfekční gel na ruce. „Turisté mohou na svých cestách využít také aplikaci KAMsNIM.cz, která jim poradí, kde najdou nejbližší WC, zdroj pitné vody a odpadové nádoby na jejich, či sesbíraný odpad“, uvedl závěrem autor tohoto projektu, Miroslav Kubásek.

A nezapomeňte, že 17. září se koná již tradiční Celosvětový úklidový den!

Krásné, nejen úklidové léto, přeje tým Ukliďme Česko.

Hlavním partnerem akce Ukliďme Česko 2022 je:

Nadace Komerční banky, a.s. – Jistota

Partnery akce jsou:

Garnier,

EKO-KOM, a.s.,

PENNY Market,

ŠKODA AUTO a.s.,

Skupina Saint Gobain,

Coca-Cola ČR a Coca-Cola HBC,

Ministerstvo životního prostředí

Kontakt pro další informace:

Radek Janoušek

777 176 675, radek@uklidmecesko.cz  

Ukliďme Česko z.s.