Tříkrálová sbírka je u konce. Přispívat lze nadále online.

Publikováno 22. 1. 2023 | holaskat@gmail.com

Tříkrálová sbírka je největší dobročinnou sbírkovou akcí v České republice. Do její organizace a průběhu koledování se každoročně zapojí více než 70 tisíc dobrovolníků, kteří do kasiček vyberou desítky milionů korun. Vykoledované peníze pomohou statisícům lidí v nouzi prostřednictvím Charity Česká republika.

Tříkrálová sbírka je u konce. Přispívat lze nadále online.

Letos slavila sbírka již třiadvacáté narozeniny a trvala od 1. do 15.ledna. Teď nastal čas na rozpečetění kasiček. Zatím je sečteno necelých 70 %, ale už nyní celkově vybraná částka šplhá ke 110 milionům korun. Peníze putují na pomoc potřebným. Každá Charita vybírá finance na chod svých programů a aktivit. Například v Ostravě půjde největší částka ze sbírky na rozšíření kapacity domova pokojného stáří, Charitního domu sv.Václava. Charita Ústí nad Labem v letošním ročníku vybírala příspěvky na své zařízení Dům sv. Materny, kde poskytuje sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi, nízkoprahové zařízení pro děti a mládež „Klub Lucerna“ a terénní programy. V České Lípě se zase sbíraly finance na provoz Sociálního automobilu, který přepravuje hendikepované děti do škol. Použití vybraných peněz je tedy konkrétně cílené a pomůže tam, kde je to nejvíce potřeba.

Letos se dobrovolníci mohli pobavit soutěží, kterou Tříkrálová sbírka zorganizovala na Instagramu. Koledníci se měli při koledování vyfotit u místního monumentu (např. kostel, socha nebo nejstarší strom v okolí) a fotku zveřejnit na Instagramu v příspěvku nebo ve story s označením profilu Tříkrálové sbírky. Autoři nejlepších fotek pak vyhráli hodnotné ceny. 

Pokud jste koledníky nezastihli a chtěli jste také přispět, nezoufejte, na Tříkrálovou sbírku můžete přispívat po celý rok, a to jedním z těchto způsobů:

  • můžete darovat prostřednictvím Online koledy
  • můžete zaslat dárcovskou SMS
  • poslat bezhotovostní dar složenkou nebo převodem na sbírkový účet
  • do statických kasiček v kostelích, na úřadech, obchodech či veřejných místech.

Spoustu dalších informací o tom, kolik se vybralo, jak se využijí peníze ve vašem okolí nebo o tom, jak se můžete příště sami zapojit, najdete zde.