Oživujeme veřejný prostor už v 8 městech. Přidáš se?

Publikováno 5. 11. 2019 | Skautský institut - Fóra SI

Pálí tě nějaké aktuální společenské téma? Už máš dost pasivních řečí u piva? Skautský institut začíná dávat věci do pohybu a zapojit se můžeš i ty. Jak? Nemusíš být ani skaut, stačí zkusit si založit vlastní fórum - pomůžeme ti!

Oživujeme veřejný prostor už v 8 městech. Přidáš se?

Co je skautské fórum?

Fórum Skautského institutu může vzniknout tam, kde je tým lidí odhodlaných zabývat se zajímavým tématem a připravovat akce nejen pro sebe, ale i pro ostatní, které téma zajímá. Místem může být jakýkoliv prostor, kde se dají pořádat veřejné debaty se zajímavými hosty, přednášky, workshopy a další aktivity, které vymyslíte. Nemusíte mít vlastní prostor ani pořádat akci každý den. Stačí zorganizovat minimálně jednu akci měsíčně např. v nějaké kavárně, knihovně či klubovně. Aktivity Fóra jsou v maximální míře otevřené a přístupné, jsou nástrojem k prolínání činnosti a hodnot skautského hnutí s veřejným děním. 

Kde už fóra existují?

Pokud skautské fórum ve tvém městě už funguje, ozvi se jeho týmu, určitě uvítá pomoc. Aktuálně fungují fóra v PrazeOlomouciBrněPlzniKolíněČeských BudějovicíchMostě a na Slovensku. Další fórum může vzniknout třeba ve tvém městě!

zaloz.si

Jak se můžu zapojit a co mě čeká?

Přihlašování pro tento skautský rok běží do 13. listopadu na webu zaloz.si. Potřebuješ k sobě alespoň 1 dalšího člověka a většinu lidí z týmu by mělo spadat do věkové skupiny 18 - 30 let. Pro vznik fóra je také nutné zamyslet se nad nějakým společenským tématem, mít dostatek energie pořádat po dobu 1 roku alespoň 1 akci měsíčně a rozjíždět celou věc se souhlasem místní skautské autority.

zaloz.si

Neboj, nebudete v tom sami. Rádi vám poradíme se složením týmu, výběrem tématu i se zvaním konkrétních hostů. Akce SI už počítáme ve stovkách, takže o inspiraci a kontakty není nouze. Pomůžeme i s pronájmy prostor a drobnými provozními náklady. Chystáme také workshopy a setkání pro týmy fór, především pak víkendový trénink 29. 11. – 1. 12. Na tom si osvojíš úplně vše podstatné, co pro založení a provozování vlastního fóra SI budeš potřebovat znát a umět.

Pojď do toho!

Zaujalo tě to? Tak neváhej a přihlas se. Kdyby tě ke skautským fórům cokoliv dalšího zajímalo, ozvi se nám na ondra@skautskyinstitut.cz nebo +420 733 319 275.