Odsouzení vyráběli skřítky pro charitu

Publikováno 5. 2. 2024 | holaskat@gmail.com

Vazební věznice Liberec darovala na sklonku loňského roku charitativní organizaci ADRA ručně šité postavičky skřítků, které vyrobili odsouzení. Některé z nich ADRA rozdává během školení dobrovolníků, některé prodává v charitativních obchodech v Liberci. Výtěžek z prodeje pak používá k financování dobročinných projektů v Libereckém kraji.

Odsouzení vyráběli skřítky pro charitu

 

Postavičky skřítků šili během uplynulého roku dva odsouzení ze specializovaného oddělení ve svém volném čase z materiálu, který získala vazební věznice od soukromých dárců, převážně z řad zaměstnanců. I v letošním roce plánují vězni pro organizaci v rámci volnočasových aktivit zhotovovat vhodné dárkové předměty. Tentokrát to budou dekorativní svíčky. Cílem těchto manuálních činností u odsouzených je procvičení zručnosti a osvojení si pracovního návyku, ale také získání pocitu, že se dá vytvořit něco hezkého, praktického a současně přispět na dobrou věc.

Vazební věznice s organizací ADRA spolupracuje dlouhodobě. V minulosti vybraní odsouzení pomáhali s otevřením nového charitativního obchodu v Turnově nebo se sběrem hraček v rámci Dne dobrých skutků „Giving Thuesday“, který organizovali dobrovolníci na základních školách v předvánočním čase.