Cena Křesadlo Praha za rok 2022

Publikováno 18. 1. 2023 | Dobrovolnik.cz

Nominujte své dobrovolníky do 21. února. Vyprávějte spolu s námi příběhy naděje! 

Cena Křesadlo Praha za rok 2022

Naděje, to je klíčové slovo pro nominace dobrovolníků na Cenu Křesadlo za rok 2022. Našim starým světem zatřásly pandemie z minulých let a současná válka na evropském kontinentu. Na jejich pozadí se pozvolna tvoří nová realita. Jaká bude? To nevíme. Jen tušíme, jakou bychom ji chtěli mít. Jisté ale je, že my, neziskové organizace a naši dobrovolníci, jsme součástí tohoto zásadního procesu.  

Pojďte spolu s námi oslavit vaše dobrovolníky a vyprávět jejich příběhy. Nominujte své dobrovolníky na Cenu Křesadlo za Prahu za rok 2022. 

Máte ve svém středu dobrovolníka, kterého chcete ocenit? Nezáleží na tom, jestli je to někdo, kdo přišel se svou nabídkou spolupráce v krizi. Právě ve chvíli, kdy pro vás byla jeho pomoc zásadní. Nebo jestli je to někdo, kdo vás svým příchodem posunul a inspiroval k nějaké zásadní změně. Nebo jestli je to někdo, na koho se můžete celá léta spolehnout a víte, že se na něj můžete obrátit, i kdyby padaly z nebe trakaře (tedy… nechceme přivolávat trakaře!). Nominujte dobrovolníka, který je pro vás zásadní, důležitý, nepostradatelný. Z vašeho úhlu pohledu, v kontextu vaší organizace. To, co se může zdát v širokém kontextu jako maličkost, mohlo být pro vaši organizaci naprosto zásadní! A to je důležité.  

Cenou Křesadlo podporujeme nejen dobrovolnictví v klasických oblastech (např. sociální péče a zdravotnictví), ale i v oblastech méně komunikovaných (např. komunity, kultura, životní prostředí, lidská práva a v mnoha dalších). Proto se nenechte zviklat, pokud máte pocit, že vaše téma je mimo hlavní proud. 

Nominujte svého dobrovolníka, vyprávějte nám jeho příběh. Váš společný příběh naděje. Své nominace můžete vkládat prostřednictvím formuláře do 21. 2. 2023