Amnesty International shání dobrovolníky na Mezinárodní den proti homofobii!

Publikováno 11. 5. 2023 | Dobrovolnik.cz

17.5 je Mezinárodní den proti homofobii, bifobii a transfobii a my chceme upozornit a vymezit se vůči nenávisti a napadání genderových a sexuálních menšin v Polsku, Maďarsku, na Slovensku a Česku. V těchto zemích jsou totiž nenávistná rétorika ze strany politiků a útoky nejen na Pride průvody, ale i jednotlivce bohužel spíše trendem než ojedinělou událostí.

Amnesty International shání dobrovolníky na Mezinárodní den proti homofobii!

Chceme se  17.5 na Mezinárodní den proti homofobii sejít a vymezit se vůči nenávistné rétorice a útokům na queer osoby. Chceme ukázat, že LGBTI+ osoby a jejich allies jsou tady a nebudou mlčet! Chceme vyslat jasný vzkaz, že pro nenávist a homofobii není na světě místo.

Chtěli bychom, aby tento den probíhal v radostném duchu, proto ho chceme pojmout oslavně. A jak jinak než tancem? Součástí akce proto bude i flashmob, během kterého symbolicky zadupeme homofobii a transfobii do země. 17.5. v 16:00 se proto sejdeme u sochy sv. Václava na Václavském náměstí, abychom symbolicky zadupali homofobii a transfobii do země. Připravujeme jednoduchý flashmob, sestávající ze zhruba 10-15 minutové statické, následně 3-5 minutové pohybové části. Účastníci flashmobu si za velmi jednoduché choreografie (kterou se naučíme až na místě) svlečou z trik s nenávistnými komentáři, která následně zničíme.

Budeme rádi, když do toho půjdete s námi! Nevadí, že nejste profesionální tanečníci*ce. Všechno se naučíme přímo na místě. Více informací a přihláška do flashmobu zde >>

https://forms.gle/GSyKCZb5VJorhvvKA

Evgenia Bernstein, Amnesty International

Specialistka kampaní (Campaigns Specialist)

T. +420 775 320 456

Email: evgenia.bernstein@amnesty.cz