Dobrovolníci Amelie pomáhali i v době koronaviru

Publikováno 26. 5. 2020 | Amelie z.s.

Nezisková organizace Amelie, z.s., která poskytuje bezplatnou pomoc onkologicky nemocným a jejich blízkým a realizuje dobrovolnický program na onkologických odděleních nemocnic, nepřerušila svou činnost ani během současné epidemie. Do pomáhání se aktivně zapojili dobrovolníci i veřejnost.

Dobrovolníci Amelie pomáhali i v době koronaviru

Přestože dobrovolníci nemohli osobně docházet za pacienty na uzavřená onkologická oddělení nemocnic, tak se podařilo vymyslet náhradní program na podporu hospitalizovaných a izolovaných pacientů. Do Nemocnice Na Pleši kupř. dobrovolníci poslali velikonoční přáníčka k vybarvení, povzbudivé dopisy a obrázky, záložky do knih, a jedna dobrovolnice dokonce zazpívala pacientům prostřednictvím youtube kanálu lidové písničky.

Do pomáhání se zapojili nejen dobrovolníci, ale i širší veřejnost. Jako nejúspěšnější počin se ukázala online výzva „Roušky pro život s rakovinou“, díky které putovaly stovky roušek na onkologická pracoviště spolupracujících nemocnic po celé ČR. Výzva „Vzkaz nemocným“ zase poskytla psychickou podporu směrem k pacientům na onkologických lůžkách nemocnic. Dobrovolníci a přátelé Amelie na základě online výzvy poslali desítky vzkazů, přáníček a dopisů, které přinesly nemocným radost a povzbuzení.

Život se pomalu vrací zpět do normálu, a tak i Amelie obnovuje původně přerušené a odložené aktivity. Jednou z nich je školení pro nové dobrovolníky, které se nabízí ve dvou termínech: 11.-12.6. 2020 v Olomouci a 18.-19.6. 2020 v Praze. Zájemci se mohou informovat u koordinátorek  dobrovolníků na níže uvedených kontaktech a na webu https://www.amelie-zs.cz

Koordinátorka dobrovolníků Praha

E-mail: dobrovolnici@amelie-zs.cz

Tel. číslo: +420 733 640 872

Koordinátorka dobrovolníků Nemocnice Na Pleši a Hradec Králové

E-mail: dina.risianova@amelie-zs.cz

Tel. číslo: +420 608 458 303

Koordinátorka dobrovolníků Olomoucko

E-mail: dobrovolnici.olomoucko@amelie-zs.cz

Tel. číslo: +420 734 409 757