SOS Dětské vesničky, z. s.

Organizace

 
SOS dětské vesničky ve světě

První SOS dětská vesnička byla založena v Rakousku panem Hermannem Gmeinerem. Jeho cílem bylo propojit děti, které přišly ve 2. světové válce o rodiče s bezdětnými ženami. Za pomoci mnoha dárců svou myšlenku postupně rozšířil do dalších zemí.
 
SOS dětské vesničky v ČR

SOS dětské vesničky, z.s. je jedna z nejstarších a nejznámějších organizací, které pomáhají  ohroženým dětem v České republice. Záměr vybudovat u nás SOS dětské vesničky se datuje už od šedesátých let minulého století. Díky obětavosti a štědrosti mnohých lidí postupně vznikly SOS dětské vesničky v Karlových Varech, ve Chvalčově a v Brně. V současnosti však organizace pomáhá potřebným dětem i mimo rámec zařízení SOS dětských vesniček. Zajišťuje služby pro pěstounské rodiny, věnuje se krizové okamžité pomoci a sociálně aktivizační  práci v terénu.

Aktuální informace o činnosti naleznete na www.sos-vesnicky.cz/
 
Proč se stát dobrovolníkem u nás?

V organizaci SOS dětské vesničky, z.s. může mít dobrovolnictví různou formu a podobu, ale cíl je stejný. Každý z dobrovolníků v této organizaci si přeje, aby co nejvíce dětí prožilo šťastné dětství. Jsou to lidé, kteří přináší radostný úsměv, otevřenou ná

Test

Příležitosti
IČ: 
407933
Ulice: 
Revoluční 17
Město: 
Praha 1
Práce na zahradě
Aktuální
Datum konání
Pondělí, Květen 22, 2017 do Čtvrtek, Listopad 30, 2017
  • Životní prostředí
Dlouhodobé
18+
Pravidelná
Neváhejte, již jen 4 volná místa!
Výpomoc - zahradní práce
Aktuální
Datum konání
Čtvrtek, Duben 20, 2017 do Úterý, Duben 24, 2018
  • Životní prostředí
Dlouhodobé
18+
Pravidelná