ZAŽIJ VÍKEND V EKOLOGICKÉM CENTRU V KRKONOŠSKÉ PŘÍRODĚ

Publikováno 31. 5. 2023 | Tamjdem, o.p.s.
Tahle unikátní a tak trochu magická jičínská památka za desítku let vyrostla z takové místní Popelky do pulzujícího srdce alternativní kultury, kam se sjíždí lidé z celé republiky. Je to naše velká srdcovka!
Platná
ZAŽIJ VÍKEND V EKOLOGICKÉM CENTRU V KRKONOŠSKÉ PŘÍRODĚ
Proč využít tuto příležitost: 
Dobrovolnická akce není jen o práci. A v Lodžii tuplem ne, tam o zážitky není nouze! Někdy dobrovolníci zažijí workshop linorytu, někdy třeba tajuplnou cestu Valdštejnovým lesem...
Jak dobrovolník pomůže: 
Připravíme tuhle barokní památku na velkolepý šestý ročník LODŽIE WORLDFEST - festivalu world music, alternativní hudby a netradičního divadla, který se tam uskuteční. Jak jsme zjistili loni, tahle akce není pro nikoho, kdo je z cukru!

Tahle unikátní a tak trochu magická jičínská památka za desítku let vyrostla z takové místní Popelky do pulzujícího srdce alternativní kultury, kam se sjíždí lidé z celé republiky. Je to naše velká srdcovka! Od roku 2013 jsme tam totiž s dobrovolníky byli už celkem patnáctkrát.

Začínali jsme vynášením sutí ze sklepení památky a časem se z nás stali poloprofesionální pokladači speciálních kamenných chodníků, však jsme taky kameny obložili celou vstupní stranu Čestného dvora Lodžie a zakopali pod jeden z nich náš vzkaz v lahvi pro budoucí generace. A protože Lodžie i s novou kavárnou už pár let funguje jako namazaný stroj a proudí sem zástupy návštěvníků, účastníků pestrých představení a překvapivých koncertů, přenesla se naše pomoc do blízkého lesa, který jsme už mnohokrát po zimě vyčistili a pomohli tak Lodžii připravit nové dřevo na otop, aby bylo všem při akcích teplo, měl se kde vařit čaj a péct buřty...

CO BUDEME DĚLAT?

Připravíme tuhle barokní památku na velkolepý šestý ročník LODŽIE WORLDFEST - festivalu world music, alternativní hudby a netradičního divadla, který se tam uskuteční. Jak jsme zjistili loni, tahle akce není pro nikoho, kdo je z cukru! Připrav si staré triko, pracovní boty a s odvahou se do toho pust s námi. Vysmejčíme prostory památky, kostela i areálu, připravíme zázemí a scény (=přenos nábytku), opravíme, co bude třeba a možná se objeví ještě další práce, které budou potřeba, aby památka zazářila.

DOPROVODNÝ PROGRAM

Dobrovolnická akce není jen o práci. A v Lodžii tuplem ne, tam o zážitky není nouze! Někdy dobrovolníci zažijí workshop linorytu, někdy třeba tajuplnou cestu Valdštejnovým lesem...Ale co netradičního si pro nás kastelán Jiří připraví tentokrát, to se necháme překvapit.

CO MÁŠ JAKO DOBROVOLNÍK NA AKCI ZAJIŠTĚNO?

 • ubytování v areálu organizace - spaní možné uvnitř na postelích nebo venku
 • společnou cestu na místo (společná skupinová jízdenka nebo proplacená cesta na základě odevzdaných jízdních dokladů)
 • stravu (kromě večeře v den příjezdu)
 • speciální připojištění zdraví i odpovědnosti
 • organizaci akce a leadera, který se o skupinu postará
 • nové kontakty, zajímavé životní zkušenosti a krásné zážitky k nezaplacení

CHCEŠ JET TAKY?

Přihlas se na webu: www.tamjdem.cz

PRAKTICKÉ INFORMACE

SRAZ A DOPRAVA:

Na místo se můžeš dostavit po vlastní ose nebo jet s námi společně z Prahy. Sejdeme se v pátek 1. 9. v odpoledních hodinách v Praze na Hlavním nádraží, čas upřesníme před akcí.

UBYTOVÁNÍ

Spát budeme v bytě na matracích ve svých spacákách.

ADRESA KONÁNÍ AKCE:

Jičín - Sedličky 4, 506 01

STRAVA:

Jídlo bude po celou dobu konání akce zajištěno s výjimkou páteční večeře.

CO S SEBOU:

 • věci osobní potřeby (hygiena, ručník)
 • přezůvky
 • lahev na pití
 • pracovní oblečení, které si můžeš zašpinit
 • pracovní boty
 • páteční večeři
 • spacák

NÁVRAT:

V neděli vyrazíme v odpoledních hodinách opět domů. Společně do Prahy či po své ose kamkoliv jinam. Čas upřesníme před akcí.