Volnočasové aktivity pro děti uprchlíků z Ukrajiny

Publikováno 11. 4. 2022 | Slovo 21 z. s.
Hledáme dobrovolníky k zajištění volnočasových aktivit dětí, které by měly probíhat během vzdělávacích aktivit pro rodiče. Vzdělávání bude probíhat na různých místech v ČR, proto hledáme dobrovolníky ze všech krajů ČR.
Platná
Volnočasové aktivity pro děti uprchlíků z Ukrajiny
Proč využít tuto příležitost: 
Nabízíme novou zkušenost a smysluplnou příležitost jak pomoci nové příchozím uprchlíkům před válečným konfliktem. Dobrovolníky zaškolíme.
Jak dobrovolník pomůže: 
Bohužel naše organizace nedisponuje zdroji na zajištění těchto aktivit, bez dobrovolnické pomoci by realizace vzdělávacích aktivit byla velmi komplikovaná, protože mezi nově příchozími uprchlíky z Ukrajiny je mnoho dětí..

Na území celé ČR plánujeme organizovat informační setkání pro nově příchozí uprchlíky z Ukrajiny. Většina z nich jsou maminky s dětmi, proto potřebujeme maminkám umožnit se v klidu setkání zúčastnit díky tomu, že jim během dané doby zajistíme aktivity pro děti. Plánovaná setkání budou probíhat po celé ČR v ubytovacích zařízeních, kde se nachází větší počet uprchlíků najdenou. Aktivity pro děti budeme vždy plánovat na 2 - 4, hodiny. Doprava na místo bude dobrovolníkům proplacena.