Staň se mentorem v programu pro dospívající a mladé lidi, kteří potřebují parťáka!

Publikováno 22. 1. 2020 | Lata - programy pro mládež a rodinu
Mentoringové dobrovolnictví v Latě. Pomáháme dospívajícím a mladým lidem, kteří postrádají někoho, kdo by je provázel ve chvílích, kdy se nedaří a s kým by se mohli naučit takové situace zvládat. Právě teď hledáme do našeho mentorského týmu nové tváře!
Platná
Staň se mentorem v programu pro dospívající a mladé lidi, kteří potřebují parťáka!
Proč využít tuto příležitost: 
dobrý pocit, že tu byli pro někoho, kdo to potřeboval a že se mohou ohlédnout za smysluplně stráveným časem
možnost být součástí skvělé dobrovolnické party aktivních lidí a setkávání na společných akcích
seberozvoj
mentory umíme připravit a vést, naše programy mají za sebou 25 let praxe
Jak dobrovolník pomůže: 
Jako mentor dospívajícího či mladého člověka v našem programu zastaneš specifickou roli, která v sociální síti našich klientů chybí.
Budeš podporou pro někoho, kdo zažívá náročné období a potřebuje pomoct ujít kus cesty dál a naučit se náročné situace zvládat.
Umožníš druhému podniknout různé aktivity od procházek přes sport, divadlo až po výlety. Přitom se však děje mnohem víc. Vzniká prostor pro důvěru a podporu. Dochází k vzájemnému obohacování a právě to u nás dobrovolníky i jejich parťáky baví!

V našem programu Ve dvou se to lépe mohou děti, dospívající a mladí lidé nalézt někoho, kdo není ani rodič, spolužák, sociální pracovník nebo psycholog, ale je prostě starší parťák, je blízký, ale zároveň má odstup. Je jím dobrovolník, vyškolený mentor - a právě teď nové mentory hledáme. Mentoři jsou takovým parťákem do nepohody. Co může být tou nepohodou? Třeba když se nedaří zapadnout do kolektivu, trávení času rizikovým způsobem, dětství trávené v dětském domově či vzájemné neporozumění v rodině a nefungující vztahy.

Jak to funguje?

Naše dvojice, mentor a jeho parťák, se vídají pravidelně 1x týdně na 2-3 hodiny. Podnikají spolu různé aktivity od procházek přes sport, divadlo až po výlety. Přitom se však děje mnohem víc. Vzniká prostor pro důvěru a podporu. Dochází k vzájemnému obohacování a právě to u nás dobrovolníky i jejich parťáky baví!

Jak se zapojit?

Vše začíná třídenním sebezkušenostním výcvikem. Podívej se na aktuální termín

Pokud by ses do projektu rád/a zapojil/a, stačí vyplnit přihlašovací formulář. Následně se ti ozve koordinátorka dobrovolníků, zašle Ti bližší informace a domluví se s tebou na úvodním pohovoru, který účasti na výcviku předchází.

Co požadujeme?

  • věk 18-30 let
  • aktuální pobyt v Praze
  • bezúhonnost (čistý RT)
  • ochotu spolupracovat dlouhodobě a zapojit se alespoň na jeden rok
  • účast na úvodním výcviku a doprovodných kurzechBudeme rádi, když přijdeš na úvodní pohovor připraven/a, přečti si všechny informace o programu a třeba i příběhy dobrovolníků na http://www.lata.cz/dobrovolnici/informace/