Soumrak věků - dobrovolnický tábor na hradě Templštejn

Publikováno 2. 5. 2024 | Hnutí Brontosaurus
Soumrak věků je dobrovolnický tábor s příběhovým programem zasazeným do fantasy světa. Náš táborový program bude obohacený o stopové množství LARPu a nezanedbatelné množství dřeváren. Zkrátka to bude příběh plný magie, hutné atmosféry a heroických bitev.
Platná
Soumrak věků - dobrovolnický tábor na hradě Templštejn
Proč využít tuto příležitost: 
Budeme spát přímo na hradě; pod hvězdami nebo ve stanu (v případě bouřky se pak můžeme skrýt do dřevěné boudy), vařit si budeme na ohništi a snídat s výhledem na zalesněné říční údolí. Během horkých letních dní nás pak osvěží průzračná voda řeky Jihlavyih
Jak dobrovolník pomůže: 
Budeme pomáhat při archeologickém výzkumu, vysekávat náletové dřeviny a pálit je, zdít, pomáhat s opravou hradu a být součástí historického a archeologického bádání.

Víc info: https://brontosaurus.cz/akce/11828/

 

Soumrak věků je dobrovolnický tábor s příběhovým programem zasazeným do fantasy světa. Náš táborový program bude obohacený o stopové množství LARPu a nezanedbatelné množství dřeváren. Zkrátka to bude příběh plný magie, hutné atmosféry, heroických bitev i typicky lidských dilemat.

 

Budeme spát přímo na hradě; pod hvězdami nebo ve stanu (v případě bouřky se pak můžeme skrýt do dřevěné boudy), vařit si budeme na ohništi a snídat s výhledem na zalesněné říční údolí. Během horkých letních dní nás pak osvěží průzračně čistá voda řeky Jihlavy.

 

Fénix na Templštejn začal jezdit v roce 2013. Letos už to bude jedenáctý tábor v řadě, který se tu koná. A určitě nezůstane ani posledním. Prožili jsme příběhy renesančních alchymistů, Keltů, neohrožených zbojníků, tajemných templářů, odvážných partyzánů i španělských conquistadorů. Hrad nás okouzlil svou tajuplnou atmosférou i osobností majitele pana Hamzy, kterýžto si místo šetření na auto raději našetřil na hrad a vlévá do něj kopu času a energie.

 

Hrad Templštejn byl založen ve 13. století řádem Templářů. V roce 1312 byl ale řád rozpuštěn a s tím se i hrad dostal do rukou nových majitelů. Do poloviny 16. stol, kdy pravděpodobně zaniká, se na něm vystřídali například páni z Lipé nebo páni z Kravař.

Ubytování: Budeme spát přímo na hradě

Strava: vegetariánská

 

Cena: 1300/1400 Kč