Sociální kontakt s onkologickými pacienty u dobré kávy ve všední dny od 9 do 11 hod

Publikováno 15. 3. 2022 | Nadační fond Pavla Novotného
Provozujeme Kavárnu Života ve Všeobecné fakultní nemocnici v Praze na Karlově náměstí. Hledáme dobrovolníky pro přípravu kávy a čaje onkologickým pacientům a jejich doprovodu.
Platná
Sociální kontakt s onkologickými pacienty u dobré kávy ve všední dny od 9 do 11 hod
Proč využít tuto příležitost: 
Máte-li potřebu pomáhat, protože jste sami byli onkologickým pacientem nebo máte ve svém okolí takto nemocného blízkého člověka.
Máte chuť prostě pomáhat a potřebu trávit svůj volný čas smysluplně.
Jak dobrovolník pomůže: 
Cílem služby je na chvíli odvést pozornost od zákeřné nemoci nebo naopak nemocného vyslechnout a psychicky podpořit.

Milí přátelé,

od poloviny roku 2022 provozujeme Kavárnu Života ve Všeobecné fakultní nemocnici v Praze na Karlově náměstí. Hledáme dobrovolníky, kteří by se chtěli zapojit do této služby, která je věnována onkologickým pacientům a jejich doprovodu.

Posláním služby je zpříjemnit alespoň trochu čas onkologickým pacientům nad šálkem dobré kávy, být s nimi v sociálním kontaktu a poskytnout jim psychickou podporu. Cílem je alespoň na chvíli odvést pozornost od zákeřné nemoci nebo naopak nemocného vyslechnout a podpořit jej. Pacienti mnohdy bojují s obavami z budoucna, prochází strachem z nemoci samotné nebo mají myšlenky, s kterými se neumí nikomu z blízkých svěřit. Pacienti dochází na oddělení i na chemoterapii a dobrá káva servírovaná s úsměvem jim může takto těžkou chvíli zpříjemit a lépe snášet.

Rádi Vás proškolíme a přijmeme do našeho dobrovolnického týmu. Máte-li chuť pomáhat, potřebu dělat smysluplnou činnost a k tomu máte alespoň 2 hodiny volného času měsíčně, je tahle služba právě pro Vás <3.

Kontakt: sarka.kysilkova@nfpavlanovotneho.cz

Lékaři, sestřičky a celý nemocniční personál odvádějí neskutečně skvělou práci a snaží se vracet každého pacienta zpět do života a my jim v tom můžeme pomoci!