Školní program Spolu s odvahou

Publikováno 30. 5. 2024 | Spolu s odvahou (Bátor Tábor)
Návrat dítěte z náročné léčby zpět do třídy nebo fungování chronicky nemocného dítěte v rámci kolektivu, představuje výzvu. Školní program napomáhá čerstvě vyléčenému/chronicky nemocnému dítěti a jeho spolužákům najít k sobě cestu.
Platná
Školní program Spolu s odvahou
Proč využít tuto příležitost: 
Naše školní programy nejsou jen o vzdělávání, jsou o vytváření bezpečného a podpůrného prostředí ve třídě, do kterého se děti budou rádi vracet
Pokud jste příznivci inkluzivity a chcete se podílet na budování lepší budoucnosti pro nemocné děti i budoucí generace, je toto pro vás to pravé místo!
Chcete-li využít svůj volný čas smysluplně a získávat nové zkušenosti v práci s dětmi, neváhejte a přihlaste se hned teď!
Jak dobrovolník pomůže: 
Vaše dobrovolnictví pomůže změnit životy dětí a přinést jim naději a radost, aby se vracely do třídního kolektivu každý den s radostí!
U nás dobrovolník pomáhá už tím, že tráví čas s dětmi a naslouchá jim

Hledáme hrdiny, kteří chtějí změnit svět k lepšímu! 

Chcete být součástí něčeho skutečně výjimečného? Máme pro vás jedinečnou příležitost stát se dobrovolníkem v UNIKÁTNÍM ŠKOLNÍM PROGRAMU Nadačního fondu Spolu s odvahou! 

Jsme hrdí na to, že můžeme pomáhat dětem, které bojují s vážnými chronickými nemocemi. Naše školní programy nejsou jen o vzdělávání, jsou o vytváření bezpečného a podpůrného prostředí ve třídě, do kterého se děti budou rádi vracet 

Jak vypadá program?

Školní program je tvořen 2 návštěvami stejné třídy s odstupem 2-3 týdnů. Během 2 vyučovacích hodin společně s dětmi pomocí her a rozhovorů, v malých a velkých skupinách, zkoumáme témata podpory, přátelství, hodnot, uznání a společenství a také některé základní informace ve vztahu k dané nemoci.

Program je veden odborníky na základě jasně určené metodiky a postupu. Dobrovolníci vždy dopředu vědí, jakou aktivitu budou s dětmi dělat. Před a po setkání ve třídě se dobrovolníkům vždy věnuje vedoucí programu, který koordinuje přípravu jednotlivých aktivit, ale také pomáhá s nastavením osobních cílů dobrovolníků směřujících k jejich seberozvoji a rozšiřování kompetencí v používaných metodách zážitkové terapie, Solution Focused metody a růstového myšlení. Setkání je vždy zakončené společným posezením např. v  kavárně. 

Co k dobrovolnictví potřebuji?

Aby mohli s námi dobrovolníci chodit na programy, musí absolvovat víkendové školení, které je zdarma. Na tomto školení dobrovolníky zaškolíme na naše metody zážitkové terapie a solution focused metody (metoda zaměřená na řešení). Dostanou od nás nadační tričko a pak už stačí jenom chuť s námi chodit podporovat chronicky nemocné děti a jejich spolužáky do tříd.

Přihlásit se můžete zde: https://forms.office.com/e/tCQTcZ3CcQ nebo se ozvěte tady a ozve se vám koordinátorka školního programu Kateřina Zábojníková

Více informací najdete na našich stránkách: https://spolusodvahou.org/cz/dobrovolnictvi/dobrovolnikem-na-skolnim-programu/

Pokud máte jakékoli dotazy, neváhejte nás kontaktovat na k.zabojnikova@spolusodvahou.cz nebo telefonním čísle +420 725 565 273  

Vaše dobrovolnictví pomůže změnit životy dětí a přinést jim naději a radost, aby se vracely do třídního kolektivu každý den s radostí!