Sbírka Školákům od srdce

Publikováno 24. 6. 2024 | FIRST RESPONDER - ZÁCHRANÁŘI ČESKÁ LÍPA z.s.
Pomoc ohroženým dětem pro jejichž rodiny jsou výdaje spojené se začátkem školního roku a výbavou do školy příliš vysoké
Platná
Sbírka Školákům od srdce
Proč využít tuto příležitost: 
pomůžete dobré věci
získáte nové zkušenosti
Jak dobrovolník pomůže: 
oslovování potenciálních dárců
vybírání materiálu od dárců

SBÍRKA ŠKOLÁKŮM OD SRDCE

Ve spolupráci s TV Nova Diakonie rozšířila aktivity na pomoc ohroženým dětem o sbírku Školákům od srdce, která pomáhá dětem, pro jejichž rodiny jsou výdaje spojené se začátkem školního roku a výbavou do školy příliš vysoké. V uplynulém roce sbírková akce Školákům od srdce pomohla 13 000 školákům a celkem jim bylo předáno více než 100 000 školních pomůcek. Sbírka je určená pro všechny potřebné děti bez ohledu na národnost a má ambici stát se každoroční tradicí. Propagaci a produkci sbírky financuje TV Nova, Diakonie se stará o dobrovolníky a příjemce pomoci.

Sbírka proběhne ve dnech 31. 8. – 1. 9. t.r.  od 9 do 19 hodin ve zhruba 100 hypermarketech a supermarketech Tesco zejména v krajských městech. Naše organizace stejně jako v minulém roce, i letos má nastarosti hypermarket TESCO Děčín. Dárci v obchodě nakoupí podle seznamu doporučených předmětů, nebo zvolí cokoli ze sortimentu školních pomůcek a za pokladnou věci odevzdají označeným dobrovolníkům. Dobrovolníci budou vybrané školní pomůcky průběžně balit do krabic, které si večer organizace odvezou. Sbírat budeme nové školní a výtvarné potřeby (penály, pera, sešity, bloky, tužky, pastelky, fixy, pravítka, gumy, štětce, barvy, lepidla, nůžky, kružítka, desky apod.).

Obracíme se proto na Vás s prosbou, zda-li byste nám pomohli formou dobrovolnictví pomoci (na každou prodejnu Tesco jsou třeba 2-3 dobrovolníci