Jablečná slavnost v Hostětíně

Publikováno 29. 8. 2022 | ZO ČSOP Veronica
Sto pomocných párů rukou potřebují každoročně organizátoři Jablečné slavnosti v Hostětíně. Akce je unikátní nejen svým atraktivním jablečným programem, ale také tím, že se na ní podílí řada dobrovolníků. Letos mezi nimi můžete být i vy, v neděli
Platná
Jablečná slavnost v Hostětíně
Proč využít tuto příležitost: 
pomůžete dobré věci (výtěžek akce věnován na rozvoj ekologického vzdělávání dětí i dospělých)
pomůžete neziskové organizaci ČSOP Veronica a Centru Veronica Hostětín
poznáte ekologickou obec Hostětín a činnost Centra Veronica,
nahlédnete do zákulisí velmi oblíbené tradiční akce v Bílých Karpatech
Jak dobrovolník pomůže: 
pomoc s obsluhou stanovišť (parkování, vstupenky, prodej koláčů, hry s dětmi či dospělými, čepování čerstvě vylisovaného moštu apod.)

Sto pomocných párů rukou potřebují každoročně organizátoři Jablečné slavnosti v Hostětíně. Akce je unikátní nejen svým atraktivním jablečným programem, ale také tím, že se na ní podílí řada dobrovolníků. Letos mezi nimi můžete být i vy, a to v neděli 2. října 2022.

Jablečná slavnost v Hostětíně - to jsou jablka na každém kroku a ve všech podobách. Čerstvě vylisovaný mošt v moštárně, pečená jablka v jablečných moučnících i čerstvě utržená jablka ze stromu v přírodní zahradě Centra Veronica. 

Jablečná slavnost je trh regionálních produktů a řemeslných výrobků s regionální značkou Tradice Bílých Karpat. Jablečná slavnost je také den otevřených dveří v moštárně, ekoporadna, exkurze v přírodní zahradě a ekologických projektech v obci. Občerstvit se můžete ve fairtradové kavárně, nebo si dát domácí kyselicu, vege-guláš či vegetariánské (veganské) menu. Samozřejmostí je velmi bohatý program pro děti, který zahrnuje Jablečnou stezku, řemeslné dílničky, tradiční kolotoč.. Děti si v Hostětíně prostě užijí! Celá obec žije také hudbou - folklórní i populární.Na zajištění chodu akce se můžete podílet i vy. Zažijete zákulisí celé akce, potěší vás příjemný pocit z dobrovolnické práce, získáte nové přátele a pomůžete neziskové ekologické organizaci. Nepřijdete ani o bohatý program slavnosti, protože při práci budete mít i pauzy, abyste si slavnost užili.

Dobrovolníci pomáhají například při prodeji vstupenek, moštů, moučníků, občerstvení, tomboly, na parkovišti i při hrách s dětmi.

Pokud vás láká tato nabídka a chcete zažít slavnost „jinak“, tak kontaktujte organizátory na webu www.jablecna-slavnost.cz anebo přímo vyplňte formulář na https://hostetin.veronica.cz/dobrovolnici_2022

To, že se bude 2000 návštěvníkům slavnosti nedělní den líbit, bude i vaše zásluha. Děkujeme vám.

P.S. Akce se koná v neděli, ale můžete přijet už v sobotu večer a přespat v Hostětíně. Můžete tak v předstihu nasát atmosféru, protože celý víkend bude přípravný a budeme pracovat už od pátku (na sobotu je pomocníků již dostatek, potřebujeme zajistit především neděli). Na konkrétních podrobnostech ohledně příjezdu se budeme domlouvat se zájemci individuálně.