Indiánský den dětí - Dětské muzeum slaví 30. narozeniny

Publikováno 17. 5. 2022 | MORAVSKÉ ZEMSKÉ MUZEUM
zajímavá zkušenost s organizací kulturního programu
Platná
Indiánský den dětí - Dětské muzeum slaví 30. narozeniny
Proč využít tuto příležitost: 
narozeniny Dětského muzea
práce s dětskými návštěvníky
aktivity pro rodiny s dětmi v muzeu
Jak dobrovolník pomůže: 
aktivity narozenin Dětského muzea MZM

30 LET DĚTSKÉHO MUZEA

V průběhu celého roku 2022 si Dětské muzeum připomíná 30 let svého působení v MZM. Prostřednictvím sociálních sítí se různými způsoby ohlíží, vzpomíná a rekapituluje svoji dosavadní činnost, ale hlavně v rámci tohoto významného jubilea DM průběžně připravuje celou řadu zajímavých doprovodných programů pro rodiny s dětmi i širokou veřejnost nejen k výstavě Óóó Indiáni, ale i k dalším výstavním projektům, např. i v nové expozici Loutkářské umění.

INDIÁNSKÝ DEN DĚTÍ - NAROZENINOVÝ HAPPENING

Vrcholem oslav výročí DM bude narozeninový happening v rámci výstavy Óóó Indiáni s názvem Indiánský den dětí - Dětské muzeum slaví 30. narozeniny, který se uskuteční v sobotu 28. května 2022 od 14:00 do 18:00 hodin v Pavilonu Anthropos a jeho přilehlém okolí. Účastníky happeningu v indiánském stylu čeká prohlídka interaktivní výstavy přibližující historii a kulturu původních obyvatel Severní Ameriky a dále spousta dalších zábavných aktivit přímo ve výstavě, ale také v přilehlém parku u Pavilonu Anthropos. K vyzkoušení budou indiánské hry a dovednosti, chybět nebude výtvarné tvoření ani hudební dílna. Připravena bude ochutnávka pokrmů a v neposlední řadě i vyprávění indiánských legend. Z Westernového městečka v Boskovicích dorazí, a to dokonce na koni, slavný náčelník Apačů Vinnetou. Přítomným představí práci se svými koňmi ve volnosti. A kdoví, možná s Vinnetouem dorazí i jeho krásná sestra Nšo-či...

Aby se narozeninový den opravdu vydařil, potřebujeme zapojení dobrovolníků do jednotlivých aktivit v muzeu a jeho přilehlém okolí. Těšíme se na vás.