Hledáme MENTORY pro mladé lidi z dětských domovů (Jeseník, Opava, Ostrava a okolí)

Publikováno 10. 7. 2023 | yourchance, o. p. s. - projekt Začni správně
Děti z dětských domovů často nezažily “normální” rodinu nebo “běžné” dny, kterou známe my mimo ústavní péči, hodně vzdálená. Hledáme mentory - dobrovolníky, kteří tyto mladé lidi podpoří (nejen) při odchodu z domova do života.
Platná
Hledáme MENTORY pro mladé lidi z dětských domovů (Jeseník, Opava, Ostrava a okolí)
Proč využít tuto příležitost: 
Napojujeme vždy pouze 1 mentora (dobrovolníka) na 1 mladého člověka z dětského domova. Pomoc je tak dlouhodobá, přímá a osobní.
Mentoring je svělým způsobem osobního rozvoje nejen pro mentee
Můžete ovlivnit životy těch, kteří to na začátku neměli vůbec lehké a těšit se z jejich rozvoje a úspěchů společně s námi
Nejste na to sami, poskytneme Vám podporu při začátcích i v průběhu mentoringu. Máme pro vás i speciální vzdělávací akce.
Jak dobrovolník pomůže: 
Můžete být parťákem do života pro mladého dospívajícího.
Mentor je aktivní a proaktivní, ale zároveň si drží zdravé hranice. Cílem mentora je podpořit mladého člověka na jeho cestě k zodpovědnosti, ne přebírat zodpovědnost za něj.
Mentor je pro mlaďocha pozitivním vzorem, ale i zrcadlem reality, které mu ukazuje
Základem mentoringu je prostá lidská empatie a zájem o svého svěřence, kterého mentor dokáže akceptovat takového, jaký je.

Projekt Začni správně obecně prospěšné společnosti yourchance hledá mentory pro mladé lidi z dětských domovů. Ti často neměli šanci zažít “normální rodinu nebo “běžné” dny, a tak pro ně bývá realita, kterou známe my mimo ústavní péči, hodně vzdálená. 

Co budete jako mentor dělat? Budete parťákem do života. Budete pozitivním vzorem, ten “starší a zkušenější”. A občas budete i kritikem, který nastavuje zrcadlo. Naši mentoři se s memtee potkávají 1x za 14 dní, v čase dle domluvy.

Mentor má pochopení a otevřené srdce. Vždy hledá řešení. Nesoudí druhé. A zná své hranice.

Poznáváte se? Mluvíme o Vás? Nebo chcete zjistit o tomhle projektu víc?

Napište mi na gabina@yourchance.cz

 

P. S. Děcák není pasťák! Děti se do dětských domovů nedostávají vlastní vinou, za umístění tam nemohou. Jsou to děti jako každé jiné - jen zkrátka neměly takové štěstí, aby si své dětství užívaly ve funkční rodině.