Hledáme 4 dobrovolníky pro Nový Bor

Publikováno 17. 6. 2021 | Ing. Petr Máška
Máte hodinu volného času týdně ?
Platná
Hledáme 4 dobrovolníky pro Nový Bor
Proč využít tuto příležitost: 
Dobrovolník je ten, který se rozhodnul konat dobro pro druhé.
Jak dobrovolník pomůže: 
Povídáním, čtením, doprovázením na procházky apod.

Máte hodinu volného času týdně a rádi někomu pomáháte?

Dobrovolnické centrum ADRA, o.p.s. ve spolupráci s městem Nový Bor, Sociálními službami Nový Bor  a s OSTARA, p.o. hledají dobrovolníky, kteří by se chtěli stát společníky pro seniory nebo pro zdravotně postižené.

Hledáme 1 dobrovolníka a 3 dobrovolnice pro 4 konkrétní klienty, seniorku z DPS a 3 zdravotně postižené klienty – žena ve své domácnosti (hledá společnici) a druhá žena hledá dobrovolnici se zájmem o stolní a PC hry a muž (40 let), který by potřeboval nějakého “parťáka” na povídání o technice, oba ze sociálního zařízení OSTARA, p.o. v Revoluční ulici 920 za divadlem.

Úlohou dobrovolníků je být společníkem pro trávení volného času s lidmi s mentálním a zdravotním postiženým (povídání, čtení čtení, ruční práce, hry, procházky, doprovázení apod.). V případě vašeho zájmu nás můžete kontaktovat buď telefonicky na tel. 607 047 522 nebo na E-mail: petr.maska@adra.cz.

Humanitární organizace ADRA byla založena v roce 1957 v USA a pobočka v ČR působí od roku 1992. V současné době působí v ČR 15 dobrovolnických center ADRY s více jak 3 100 dobrovolníky v 72 městech a 202 sociálních a zdravotních organizacích (domovy pro seniory, dětské domovy, nemocnice apod.) a v domácnostech seniorů a zdravotně postižených.